Strona główna » Nietypowe urodziny dla dziecka
Ciekawe

Nietypowe urodziny dla dziecka

Nie mija moda na organizację urodzin dziecka z dodatkowymi atrakcjami. Przez wiele lat rodzice najchętniej wybierali znane restauracje, które oferowały specjalne zajęcia dla dzieci w ramach urodzin. Pula z której można wybierać atrakcje znacząco się jednak rozrosła. Dzisiaj dzieci mają do dyspozycji nie tylko liczne restauracje i kluby, ale też parki rozrywki oferujące specjalne wejściówki dla grup urodzinowych, kręgielnie, parki wodne czy też atrakcje takie jak sport na świeżym powietrzu.

Urodziny w parku linowym

Jedną z ciekawszych opcji w ostatnich latach stały się parki linowe. Park linowy dla dzieci to niewątpliwie spora atrakcja dla dzieci w każdym wieku. Co warto wiedzieć o organizacji urodzin w takim miejscu?
Parki linowe tworzone są na terenach zalesionych, dzięki czemu możliwe jest instalowanie kolejnych podestów i drabinek wiszących pomiędzy konarami drzew. Takie konstrukcje zabezpieczane są dodatkowo linami, do których przypinają się uczestnicy zabawy podczas przechodzenia na kolejne stopnie. Parki linowe dopuszczane są do użytku dopiero po ich dokładnym przetestowaniu. W parkach zatrudnieni są doświadczeni wspinacze oraz osoby odpowiednio przeszkolone do prowadzenia zajęć na wysokościach. Ich zadaniem jest zapewnienie odpowiedniego stopnia bezpieczeństwa dla dziecka. Przed samymi zajęciami uczestnicy zabawy przechodzą krótkie szkolenie z zasad bezpieczeństwa, w których mowa przede wszystkim o bezpiecznym poruszaniu się pomiędzy kolejnymi podestami na wysokościach, wpinaniu się w liny zabezpieczające, korzystaniu z uprzęży i zachowaniu względem innych uczestników zabawy.

Pod okiem instruktorów

Park linowy dla dzieci nastawiony jest przede wszystkim na najmłodszych klientów. Pracujący tam instruktorzy to osoby doświadczone w pracy z najmłodszymi, dzięki czemu obie strony doskonale się dogadują i rozumieją. Rodzice mogą być spokojni o dobrą zabawę pociesz i ich bezpieczeństwo.