Strona główna » Niezbędne lekarstwa jakie warto posiadać
Zdrowie i Uroda

Niezbędne lekarstwa jakie warto posiadać

Każdy z nas od czasu do czasu choruje. Na ogół są to lekkie choroby, które wymagają jedynie niewielkiej pomocy z naszej strony, aby nasz organizm sobie z nimi poradził. Aby jednak organizmowi pomóc powinniśmy mieć pod ręką lekarstwa pierwszej potrzeby. Chociażby takie jak tabletki do ssania na gardło, przeciw grypie oraz na katar.

Tabletki do ssania

Tabletki do ssania są podstawą w każdej apteczce. Każdy z nas pamięta, że jako dziecko pierwsze lekarstwa jakie dostawał to własnie tabletki do ssania na gardło. Ich zażywanie jest zazwyczaj przyjemne, ponieważ bardziej przypominają cukierki niż leki.
Tabletki do ssania na gardło pomagają nam powrócić do zdrowia, dzięki walce z bakteriami, które w naszych górnych drogach oddechowych się zagnieździły. Są również pierwszym po co sięgamy w przypadku przeziębienia, gdyż ból gardła pojawia się jako pierwszy. Wybór tabletek na ból gardła jest przeogromny. Można dostać niemal wszystko od ziołowych, które można sobie zażywać profilaktycznie do tabletek extra strong.

Leki przeciwgrypowe

Leki które mają za zadanie zwalczać objawy grypy. Dzięki nim możemy od razu pozbyć się wielu dolegliwości, takich chociażby jak ból głowy oraz gorączka. Najczęściej oprócz kwasu acetylosalicylowego w ich składzie mona spotkać paracetamol albo ibuprofen. Dzięki takiemu połączeniu ich działanie jest niezwykle silne.
Leki przeciwgrypowe są na szczęście, podobnie jak tabletki na gardło, dostępne bez recepty i można je kupić niemal wszędzie. Pamiętać jednak należy, że jeśli podejrzewamy u siebie grypę, to nie wyleczymy jej bez antybiotyków.

Środki na katar

Katar jest niezwykle uciążliwy. Nie dość, że przeszkadza w oddychaniu to jeszcze w skutek ciągłego wycierania nosa, mamy poobcieraną i podrażnioną skórę w okolicy nosa właśnie.
Środki na katar występują obecnie pod bardzo wieloma postaciami. Od zwykłych kropli, przez żele oraz aerozole po tabletki na katar. Leki takie działają coraz dłużej. Działają na konkretny rodzaj kataru lub na wszystkie, wybór jest przeogromny.
Grafika pochodzi ze strony Gardimax.pl