Strona główna » Nowa sypialnia – urządź ją z głową!
Dom i Wnętrze

Nowa sypialnia – urządź ją z głową!

Sypialnia to miejsce, które powinno napawać nas spokojem i budzić pozytywne odczucia. Projektując swoją własną, intymną oazę odpoczynku, nie warto zdawać się na przypadek. Oto nasze rady, które pomogą Ci stworzyć praktyczną, a jednocześnie piękną sypialnię!

Kolorystyka

Według psychologów, kolory w bardzo dużym stopniu oddziałują na nasz nastrój. Barwy dominujące w sypialni powinny nas wyciszać, sprzyjać odpoczynkowi i nastrajać pozytywnie. Wybierając farby na ściany, pościel i dodatki, kieruj się uwagę na biel, kolory ziemi, błękity oraz fiolet. Unikaj ostrych, kontrastujących połączeń. Żółty, czerwony, rażący zielony, pomarańczowy czy intensywne odcienie różu zdecydowanie bardziej sprawdzą się w pokoju młodzieżowym.

Drewniane łóżka niskie dla miłośnika designu

Nie zapominajmy o tym, że sypialnia powinna również cieszyć oczy. Może warto zrezygnować z tanich mebli z niskiej jakości sklejki i postawić na modne, starannie wykonane modele z litego drewna, które w wielkim stylu wraca do łask? W kolekcjach czołowych producentów znajdziesz minimalistyczne toaletki, duże szafy i łóżka niskie, które wniosą do wnętrza odrobinę luksusu.

Materac

Nawet najlepszej jakości łóżko będzie bezużyteczne, jeśli zabraknie w nim solidnego materaca. Producenci materacy oferują obecnie bardzo szeroki wybór modeli o zróżnicowanej budowie wewnętrznej. Do najpopularniejszych z nich zaliczyć możemy materace kieszeniowe, piankowe, lateksowe i termoelastyczne. Każdy z nich charakteryzuje się inną pracą pod wpływem nacisku. Ważne jest, aby stopień twardości materaca dopasowany był do indywidualnej budowy anatomicznej użytkownika. Aby przekonać się, który model będzie dla Ciebie odpowiedni, warto wykonać mały test na żywo. Zanim wybierzesz konkretny model, wypróbuj wszystkie opcje w sklepie.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl