Nowoczesny, optymalny i oszczędny transport produkowanych towarów jest dla każdej firmy niezwykle ważny. Samo wytworzenie produktu już nie wystarcza, obecnie dąży się do bezpiecznego, terminowego i jak najtańszego dostarczenia go do odbiorcy. Bardzo istotnym aspektem staje się także eliminowanie szkodliwego wpływu na środowisko naturalne. Te wszystkie warunki są ważne także dla producentów piwa, dlatego stawiają oni obecnie na szklane butelki oraz profesjonalne skrzynki po piwie.
Dlaczego skrzynka na piwo to dobry sposób na transport?
Bardzo popularny obecnie napój, jakim jest piwo chętniej jest kupowany przez klientów, jeśli jest opakowany w szklaną butelkę. Z kilku względów jest to lepsze opakowanie niż metalowa puszka. Butelki są wygodne, można dokonać ich zwrotu, przez co są bardziej przyjazne dla ochrony naturalnego środowiska. Krata piwna zawierająca butelki służy zarówno do dostarczania pełnych do odbiorcy, jak i do wygodnego odbioru pustych opakowań.
Skrzynka na piwo posiada standardowe wymiary zewnętrzne i wewnętrzne, dlatego w sposób bezpieczny bez ryzyka stłuczenia butelki transportowane są do miejsca przeznaczenia. Niebagatelne znaczenie ma możliwość ustawiania tych pojemników w dowolne grupy w zależności od wielkości powierzchni transportowej, czy też magazynowej.
Rodzaje skrzynki po piwie dostępne na rynku
Najbardziej popularne oraz praktyczne skrzynki po piwie są wykonane z tworzyw sztucznych o bardzo wysokiej wytrzymałości i odporności na niekorzystne warunki zewnętrzne, dlatego są masowo wykorzystywane do transportu dużych partii towaru
Chętnie kupowana jest także ozdobna krata piwna wykonana z drewna, która idealnie nadaje się na prezent. Tego typu skrzynka na piwo może posiadać różnego rodzaju grawerowane napisy, a także ozdobnie wykończone uchwyty, co sprawia, że jest gadżetem eleganckim i miłym upominkiem.
Krata piwna to nie jest dzisiejszy wynalazek
Tego rodzaju pojemniki na większą ilość butelek są znane od wielu lat. W przeciwieństwie do obecnie produkowanych skrzynek przeznaczonych do piwa wytwarzanych masowo z tworzyw sztucznych, kraty piwne były oryginalne i niepowtarzalne. Najczęściej powstawały w metalu lub drewna i były rękodziełem.
Ciekawostką może być krata metalowa pochodząca sprzed 45 roku, a znajdująca się w zbiorach Muzeum w Kostrzynie.