Strona główna » Nowoczesna doniczka – na jaki styl postawić?
Ciekawe

Nowoczesna doniczka – na jaki styl postawić?

Elegancka doniczka może okazać się najlepszą dekoracją mieszkania lub ogrodu, dlatego też tym bardziej warto poświęcić nieco cennego czasu, aby wybrać odpowiedni model. Kluczem do sukcesu jest przede wszystkim to, aby doniczka z rośliną idealnie harmonizowała z najbliższym otoczeniem.

Jaki styl doniczki wybrać?

Do nowoczesnych pomieszczeń idealnie pasują donice metalowe, betonowe i doniczki wykonane z tworzywa sztucznego. Najbezpieczniejszym wyborem są modele o prostej konstrukcji i stonowanym kolorze. Do klasycznych pomieszczeń idealnie pasują donice ceramiczne, drewniane i modele z kamienia. Coraz większą popularność zdobywają również doniczki z technorattanu.

Osoby, które preferują styl śródziemnomorski powinny rozejrzeć się za doniczkami z terakoty, które bardzo często występują w kolorach ziemi. Dobrze sprawdzi się również plastik w jasnych i wesołych odcieniach.

Największe pole do popisu mają osoby z mieszkaniem urządzonym w stylu rustykalnym. W tym konkretnym przypadku warto postawić na doniczki drewniane, gliniane i rewelacyjne plecionki. Coraz większą popularność zdobywają również donice z kamienia. Mowa tutaj przede wszystkim o specjalnie postarzanych donicach, które mają naśladować antyki.

Moda na donice inteligentne

Nowoczesna donica może posiadać specjalny system nawadniania. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które bardzo często wyjeżdżają z domu. Dzięki specjalnej warstwie separującej doniczki pobierać będą tylko tyle wody, ile w rzeczywistości jest to potrzebne.

Wielu producentów oferuje również specjalne doniczki na baterie. Nowoczesna doniczka tego typu zaprojektowana jest w taki sposób, aby na bieżąco kontrolować rozwój rośliny. Jedyne o czym należy pamiętać to ustawienie doniczki w dość słonecznym miejscu. Raz w miesiącu trzeba również uzupełnić specjalny zbiorniczek z wodą i odżywką.

Nowoczesna doniczka może posiadać również podświetlenie LED albo podświetlenie solarne, które w zależności od gustu może świecić białym albo kolorowym światłem. W wielu przypadkach natężenia światła można regulować pilotem.

Nietypowe doniczki dla wymagających użytkowników

Na półkach sklepowych znaleźć można również nowoczesne doniczki w których kwiaty rosną do góry nogami. Magnetyczne doniczki mogą okazać się najlepszą dekoracją mieszkania, dlatego też warto skorzystać z ich olbrzymiego potencjału.

Na samym końcu warto wspomnieć o doniczkach typu origami, które najczęściej wykonane są z rozciągliwego silikonu. Doniczki tego typu zaprojektowane są w taki sposób, aby rosnąć razem z rośliną.

Więcej informacji znajdziesz na stronie nowoczesna doniczka.

Nowoczesna kuchnia czarna z drewnem https://kb-direct.pl/jak-stworzyc-wartosciowe-sniadanie/ Jak zrobić stolik na laptopa LATINA NOTODO