Strona główna » Nowoczesna odsłona natury
Dom i Wnętrze

Nowoczesna odsłona natury

Ogród to miejsce, w którym możemy odciąć się od wszechobecnej techniki i wielkomiejskiego zgiełku. Wracając po pracy do domu, warto na chwilę przenieść się do zupełnie innej rzeczywistości, w której wszystkie problemy rozmywają się i stają się nieistotne. Co zrobić, aby nawet mały ogród i taras stały się Twoją własną ostoją?

Meble na taras – pierwszy krok do relaksu

Aby ogród był funkcjonalny, nie może w nim zabraknąć odpowiedniego wyposażenia. Z zieloną scenerią idealnie komponują się meble z naturalnych surowców, na przykład drewna czy wikliny. Niestety, meble wykonane z tego typu materiałów szybko niszczeją i tracą swój nieskazitelny wygląd. Producenci wysokiej klasy wyposażenia outdoorowego znaleźli złoty środek między naturalnym i subtelnym wyglądem, a odpornością nowoczesnych materiałów syntetycznych. Odpowiedzią na oczekiwania rynku jest technorattan – materiał inspirowany naturalnym rattanem pozyskiwanym z pni palm rotangowych. Nieporowata struktura technorattanowej plecionki do złudzenia przypomina swój pierwowzór, ale w przeciwieństwie do rattanu, nie absorbuje wilgoci oraz zanieczyszczeń, dzięki czemu nawet białe fotele, krzesła czy sofy prezentują się nieskazitelnie. Ponadto, wyplatane meble na taras  za nic mają sobie działanie wilgoci, skrajnych temperatur i promieniowania UV.

Gdzie kupić technorattanowe meble?

Szukając pięknych i praktycznych mebli do ogrodu, lepiej omijać wielkie hipermarkety. Jakość tanich produktów anonimowych marek często pozostawia wiele do życzenia. W poszukiwaniu wysokiej klasy mebli, warto wejść na stronę oltre.pl. W sklepie internetowym cenionego producenta znajdziesz ciekawe meble, które staną się nieodłącznym towarzyszem odpoczynku na świeżym powietrzu.