Strona główna » Nowoczesna patelnia z powłoką ceramiczną – warto?
Dom i Wnętrze

Nowoczesna patelnia z powłoką ceramiczną – warto?

Niezależnie od tego, czy gotowanie jest Twoją największą pasją, czy kuchnię odwiedzasz jedynie sporadycznie, wśród Twojego wyposażenia kuchennego nie może zabraknąć solidnej patelni. Wymiana wysłużonej patelni na nowoczesny model z powłoką non-stick nie tylko zwiększy komfort podczas smażenia, ale również pozytywnie wpłynie na jakość przyrządzanych potraw.

 

Naturalna ceramika zamiast sztucznego teflonu

Coraz większa rzesza osób chce jeść zdrowo i naturalnie. Z obawy o swoje zdrowie i bezpieczeństwo, świadomie rezygnujemy z wydzielającego toksyczne substancje teflonu na rzecz ceramiki – materiału w pełni neutralnego dla naszego organizmu.

Patelnie wzbogacone warstwą ceramiczną swoją funkcjonalnością z powodzeniem dorównują popularnym powłokom teflonowym. Aby wygodnie usmażyć naleśniki czy mięso, nie musimy zalewać potrawy tłuszczem – kilka kropel oliwy czy oleju w zupełności wystarczy! Pokarm nie przywiera do dna i ścianek naczynia, dzięki czemu mycie patelni trwa zaledwie chwilę. Co ważne, nowoczesne powłoki pozwalają na obróbkę pokarmu w stosunkowo niskich temperaturach, dzięki czemu dania zachowują więcej składników odżywczych.

Aby powłoka zachowała swoją funkcjonalność przez długie lata intensywnego użytkowania, warto zaopatrzyć się w drewniane lub silikonowe szpatułki, łopatki i łyżki. Ostre, metalowe akcesoria rysują powłokę, na skutek czego traci ona swoje właściwości.

 

Kupuj mądrze!

Aby mieć pewność, że najnowszy nabytek zachowa swoją nienaganną kondycję przez długie lata i wytrzyma nawet intensywne użytkowanie, postaw na produkt dobrej marki. Na polskim rynku szczególnie dużym zainteresowaniem wśród amatorów i profesjonalnych szefów kuchni cieszą się patelnie i garnki marki Gerlach. Na stronie gerlach.pl znajdziesz szeroki wybór akcesoriów kuchennych, dzięki którym pokochasz gotowanie na nowo!

 

 

holard.net za10froszy.pl