Strona główna » Nowoczesny następca żeliwa
Dom i Wnętrze

Nowoczesny następca żeliwa

Jeszcze do niedawna synonimem niezawodności w kuchni było żeliwo. Jednak ciężkie i toporne garnki, patelnie i brytfanki powoli odchodzą do lamusa. Ich nieporęczna forma i konieczność starannej impregnacji spowodowały, że w nowoczesnych kuchniach próżno szukać żeliwa. Czy możliwe jest znalezienie równie odpornych naczyń o lżejszej i bardziej praktycznej formie? Tak! Sprawdź, jakie garnki i patelnie sprawdzą się w każdej nowoczesnej kuchni!

Zestawy garnków ze stali

Nowoczesną alternatywą dla nieco przestarzałego żeliwa jest stal nierdzewna. Przy wyborze wyposażenia kuchennego zwróć uwagę na rodzaj stali. W kuchni egzamin najlepiej zdają wyroby z metalu oznaczonego symbolem 18/10. Znak umieszczony na opakowaniu lub wytłoczony na ściankach informuje, że w stopie metalu znajduje się 18% chromu oraz 10% niklu. Dzięki obecności tych pierwiastków garnki pięknie się błyszczą, są odporne na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. Co więcej, tego typu garnkom nie straszne są wysokie temperatury i ciśnienie oraz ostre detergenty, więc bez obaw możesz zapiekać naczynia w piekarniku i poddawać je myciu w zmywarce.
Z zestawami garnków wykonanymi ze stali nierdzewnej gotowanie jest nie tylko przyjemniejsze, ale również bardziej ekologiczne! Stalowe, kilkuwarstwowe dno z dyskiem aluminiowym szybko się nagrzewa i długo utrzymuje temperaturę, co pozwala znacznie zredukować ilość zużywanej energii.

Gdzie szukać solidnych garnków?

Kupując nowy komplet garnków, zaufaj markom polecanym przez szefów kuchni. Poszukiwania zacznij od wizyty na stronie gerlach.pl, gdzie znajdziesz wysokiej klasy sprzęt kuchenny znanego i cenionego producenta. Aby nie przegapić specjalnych zniżek, warto śledzić profile ulubionych marek w mediach społecznościowych.