Strona główna » Nowoczesny taras w pięknej odsłonie
Dom i Wnętrze

Nowoczesny taras w pięknej odsłonie

Bez względu na powierzchnię tarasu wystarczy kilka kroków, aby stworzyć tam wyjątkowe miejsce wypoczynkowe dla nas i naszych bliskich. Jakich elementów użyć, aby uzyskać efekt nowoczesnej aranżacji? Warto postawić na meble aluminiowe oraz na eleganckie tarasole chroniące przed słońcem.

 

Aluminiowe meble na taras

Meble tworzone z aluminium to kwintesencja nowoczesnego designu – są lekkie, zgrabne i trwałe. Projektowane są one z myślą o wygodzie użytkowników, a elementy aluminiowe są malowane proszkowo, aby nawet po wielu latach krzesło czy stolik wyglądały elegancko i estetycznie. Zaletą mebli aluminiowych jest ich niska waga – dzięki temu przenoszenie krzeseł czy foteli nie sprawi żadnego problemu. Nowoczesne sofy aluminiowe posiadają siedziska i oparcia tapicerowane tkaninami hydrofobowymi.

 

Tarasola, która ochroni przed słońcem

Współcześnie coraz więcej posiadaczy tarasów odchodzi od kupna klasycznych parasoli przeciwsłonecznych – dają one jedynie skrawek cienia. Znacznie wygodniejszym i bardziej funkcjonalnym rozwiązaniem jest zastosowanie tarasoli – to świetny pomysł na nowoczesny taras!

Tarasole to piękne konstrukcje, których zadaniem jest przede wszystkim ochrona użytkowników przed promieniami słonecznymi czy niespodziewanym deszczem. Spełniają one także funkcję estetyczną, zdobiąc nasz taras i nadając mu uroku. Tarasole wznoszone są na aluminiowych konstrukcjach, których kolor klient może wybrać samodzielnie z palety ponad 200 barw.

Zadaszenie tarasoli może być tworzone na kilka sposobów – najbardziej poszukiwane są zadaszenia lamelowe, składające się z obracających się o 135 stopni elementów aluminiowych. Użytkownik decyduje w jakiej pozycji mają znajdować się lamele i ile światła ma przedostawać się pod tarasolę.