Strona główna » Odzież dla puszystych – dawniej i dzisiaj
Zdrowie i Uroda

Odzież dla puszystych – dawniej i dzisiaj

O tym, jak ciężko było dawniej kupić ubrania w rozmiarze większym niż XL, wiedzą wszyscy, których figura odstaje od klasycznych kanonów przyjętych przez wielkie marki odzieżowe.
Większe rozmiary były praktycznie niedostępne jeszcze 20 lat temu, przez co osoby puszyste zdane były na możliwości znajomych krawcowych. Na szczęście sytuacja ta się diametralnie zmieniła. Obecnie w Polsce działają firmy oferujące wyłącznie ubrania dla osób puszystych. Ten trend wykorzystują także znane marki, tworząc kolekcje w rozmiarach XXL.
Czy zmieniła się stylistyka ubrań dla osób puszystych? Zdecydowanie tak. Dawniej nie przykładano wiele uwagi do wzorów i krojów – wybór był naprawdę niewielki. Obecnie ubrania są nie tylko zróżnicowane, ale i modne! Projektanci przykładają wiele uwagi, aby harmonijnie połączyć ciekawe i modne wzory oraz kroje, które pomagają optycznie tuszować niedoskonałości figury. Jakie triki stosują projektanci?

Liczy się odpowiedni krój!

Projektanci zdają sobie sprawę, że ich klienci wymagają nie tylko wygody, ale i możliwości tuszowania wystającego brzuszka czy dużych ud. Szczególnie paniom zależy na tym, aby wyglądać atrakcyjnie. Na szczęście istnieje wiele metod, które pomogą czuć się swobodnie i elegancko. W przypadku pań sukienki oferowane są z zakrytymi ramionami, z krótkimi rękawkami. Często stosuje się także pionowe wzory czy różnorodne pasy materiału, także ułożone pionowo. Bluzki tworzone są z lejących tkanin – dzięki nim kobiety czują się swobodnie, a sama tkanina pozwala na ukrycie dużych piersi czy brzucha.
W przypadku panów często stosowane są kroje spodni o podwyższonym stanie, które pomagają ukryć odstający brzuszek.
Czy jakakolwiek hurtownia odzieży oferująca duże rozmiary dostępna jest w sieci? Tak – i jest to wielkie ułatwienie dla osób puszystych poszukujących ciekawych ubrań. Zdarza się, że osoby o większych rozmiarach wręcz wstydzą się wychodzenia na zakupy odzieżowe. Zupełnie niepotrzebnie. Zakupy w sieci zapewniają im pewną anonimowość, a dodatkowo są niezwykle wygodne, szczególnie dla osób zapracowanych. Kupując w hurtowni internetowej nie musimy wychodzić z domu – z kubkiem kawy w ręku wybieramy kolejne modele ubrań i dodajemy je do wirtualnego koszyka. Ostatnim krokiem jest wypełnienie danych w formularzy zamówienia, opłacenie – i gotowe! Paczka z ubraniami zostanie dostarczona wprost pod nasze drzwi.
Niewątpliwą zaletą jest możliwość wymiany czy zwrotu zakupionych produktów.