Strona główna » Odzież medyczna – czym wyróżnia się na tle klasycznej odzieży?
Ciekawe

Odzież medyczna – czym wyróżnia się na tle klasycznej odzieży?

 

Odzież medyczna tworzona jest z myślą o wygodzie i komforcie osób zatrudnionych zarówno w szpitalach, na izbach przyjęć czy w przychodniach i poradniach zdrowia. Podczas wielogodzinnych dyżurów odzież taka powinna wspierać wygodę i dbać o dobrą kondycję skóry użytkownika. Z jakich tkanin tworzy się ubrania tego typu? Jak wygląda pielęgnacja takiej odzieży?

Funkcjonalna odzież medyczna

Nowoczesna odzież medyczna projektowana jest zgodnie z oczekiwaniami jej użytkowników: jest przewiewna, elastyczna, zapewnia odpowiedni komfort termiczny. Wysokiej jakości produkty znajdziemy w sklepie Iguanamed – odzież medyczna oferowana w tym sklepie odznacza się wysoką jakością i trwałością.

Koszulki i spodnie dla medyka tworzone są z tkanin łączonych, w których składzie znajdziemy zarówno włókna naturalne, jak i syntetyczne. Takie zróżnicowanie sprawia, że odzież jest przyjemna w dotyku, przewiewna, trwała. Włókna bawełniane zapewniają stałą cyrkulację powietrza – to niezwykle istotne, szczególnie podczas cieplejszych dni. Dzięki zawartości włókien poliestrowych koszulka doskonale odprowadza pot na zewnątrz, a dodatkowo jest ona przyjemna w dotyku, nie podrażnia skóry. Koszulki wykonane z włókien łączonych możemy prać w wyższych temperaturach bez obaw o ich fason czy kolor. Dzięki temu możliwe stanie się usunięcie z nich drobnoustrojów czy chemii.

Obuwie dla medyka – wygodne chodaki

Istotnym elementem stroju medyka są bez wątpienia odpowiednie buty, które pozwalają na wygodne poruszanie się. Jednymi z najchętniej kupowanych są dzisiaj nowoczesne chodaki, wykonane w całości z naturalnych tworzyw. Cholewka jest skórzana, podeszwa drewniana, uwagę zwraca sprężyna umieszczona pod piętą – jej zadaniem jest lepsze amortyzowanie wstrząsów podczas chodzenia i podnoszenie komfortu.

 

 

 

dekoracje tarasowe krzesło balkonowe wygodne lampiony solarne do ogrodu