Strona główna » Odzież po liposukcji – konieczność czy fanaberia
Zdrowie i Uroda

Odzież po liposukcji – konieczność czy fanaberia

Polacy coraz chętniej korzystają z zabiegów medycyny estetycznej. Jednym z najpopularniejszych zabiegów jest zabieg liposukcji, który ma zapewnić szybkie odchudzanie wskazanych partii ciała. Jednak dbałość o wygląd ciała nie kończy się wraz z zabiegiem odsysania tłuszczu. Wręcz przeciwnie – przez kilka tygodniu po zabiegu ważne jest zadbanie o operowane okolice, aby w ten sposób zminimalizować ryzyko powikłań. Temu służy odzież po liposukcji, która delikatnie uciska i masuje ciało po zabiegu.

Jak wybierać odzież po liposukcji

Część klinik zajmujących się zabiegami z zakresu medycyny estetycznej rekomenduje konkretne rodzaje odzieży. Jej noszenie ma zmniejszyć obrzęk, jaki może towarzyszyć liposukcji, a delikatny ucisk minimalizuje ryzyko powstania zasinień. To właśnie rodzaj odzieży, jaką pacjent powinien nosić po liposukcji, odpowiada za przyszłe efekty zabiegu. W zależności od operacyjnie odchudzonego miejsca pacjent może wybrać specjalne rodzaje bielizny, gorsety, spodenki z nogawkami czy nawet bolerka z rękawami, które modelują ramiona. Taką bieliznę nosi się przez kilka tygodni, zwykle około 3, jednak na rynku jest dostępna także odzież, którą można nosić przez kilka kolejnych tygodni, aby podtrzymać efekt zabiegu. Wybór odzieży oraz jej rodzaj powinien się odbyć po konsultacji lekarskiej. W wielu klinikach taką odzież można nabyć także na miejscu.

Odzież do zadań specjalnych

Pojawiająca się bezpośrednio po liposukcji opuchlizna jest zjawiskiem dość normalnym, dlatego pacjent powinien sięgnąć po specjalną odzież uciskającą, która zminimalizuje bolesne dolegliwości. W niektórych rodzajach materiałów, z jakich uszyta jest odzież po liposukcji noszona bezpośrednio po zabiegu, pojawiają się cząsteczki srebra, które minimalizują rozwój drobnoustrojów i bakterii, jakie mogą się namnażać na ciele pacjenta. Ich pojawienie się może doprowadzić do groźnych infekcji, dlatego ważny staje się rodzaj materiału, z jakiego jest uszyta odzież i bielizna, oraz możliwość jej prania i suszenia, aby nie dopuścić po powstania powikłań. Przy zakupie odzieży do noszenia w kolejnej fazie po liposukcji warto natomiast zwrócić uwagę na system dodatkowych zapięć, w tym haftek i pętelek, które będą umożliwiać noszenie odzieży także po zmniejszaniu się opuchlizny po zabiegu.
Odzież rekomendowana pacjentom po liposukcji powinna być uszyta z materiałów oddychających, które można łatwo wyprać i wysuszyć. Bardzo ważnym czynnikiem, wpływającym na efekt liposukcji, jest także rozmiar odzieży, jaką pacjent będzie nosić po zabiegu.
Artykuł zrealizowany przy współpracy z megamedic.pl/pl/c/ODZIEZ-PO-LIPOSUKCJI/159.