Strona główna » Ogród przyjazny dzieciom
Dom i Wnętrze

Ogród przyjazny dzieciom

Dzieci coraz mniej czasu spędzają na świeżym powietrzu. Grę w piłkę zastąpiły symulacje meczów na konsoli, zabawy z przyjaciółmi coraz częściej przegrywają z komputerem, a aktywność fizyczna z wielogodzinnymi seansami przed telewizorem. Jak sprawić, żeby Twoja pociecha chętniej opuszczała mury domu i wartościowo wykorzystywała czas wolny?

Przestrzeń dla dziecka

Każdy rodzic wie, że dzieci potrafią być wymagające. Nudny ogród pokryty trawą i roślinami nie zachęci dziecka do aktywnej zabawy. Kilka dodatkowych akcentów może sprawić, że zwyczajny ogród zamieni się w wielki plac zabaw, jakiego pragnie każdy odkrywca żądny przygód!
O czym marzy każde dziecko, niezależnie od płci i wieku? O małym domku! Stworzenie domku na drzewie może być nieco kłopotliwe, ale warto wybudować niewielki, drewniany budynek znajdujący się w zasięgu wzroku rodziców odpoczywających w altanie czy na tarasie. Domek możecie ciekawie udekorować, podkreślić lampkami i wyposażyć w ulubione zabawki.
Kolejnym akcentem, który zachwyci Twoje dziecko, będzie basen albo niewielkie boisko do gry w piłkę nożną. Basen będzie nie tylko atrakcją dla dzieci, ale również dla  Ciebie! Schłodzenie się w orzeźwiającej wodzie to doskonały sposób na walkę z uciążliwymi upałami.

Wygoda i relaks

Dziecko, mimo swoich pozornie niewyczerpanych pokładów energii, również potrzebuje odpoczynku i regeneracji. O ile zwyczajne fotele czy sofa nie wzbudzą w dziecku większego zainteresowani, o tyle nowoczesne i atrakcyjne huśtawki z pewnością staną się ulubionym miejscem wyciszenia każdego malucha! Designerskie meble ogrodowe z pewnością przypadną do gustu Twojemu dziecku. Na stronie gardenspace.pl znajdziesz ciekawe hamaki i huśtawki ogrodowe, które wyróżniają się na tle wyposażenia outdoorowego.