Strona główna » Ogród przyjazny dziecku
Dom i Wnętrze

Ogród przyjazny dziecku

Dzieci coraz więcej czasu spędzają w domu. Zamknięte w czterech ścianach oddają się ulubionym rozrywkom, które nie sprzyjają prawidłowemu rozwojowi – oglądają telewizję albo wciągają się bez pamięci w wirtualny świat gier komputerowych. Jak zachęcić dziecko, aby zamieniło swój pokój na świeże powietrze?  Sprawdź, jak sprawić, żeby ogród stał się ulubionym miejscem zabaw Twojej pociechy!

Własny plac zabaw

Czy może być większa frajda dla dziecka niż prywatny plac zabaw do wyłącznej dyspozycji? Twoje dziecko będzie zachwycone, kiedy na podwórku stanie nieduża zjeżdżalnia połączona z huśtawką i drabinkami. W internecie lub sklepach stacjonarnych możesz niedrogo kupić place zabaw do samodzielnego montażu na posesji. Jeśli posiadasz odpowiednie umiejętności i zmysł majsterkowicza, możesz podjąć się samodzielnej budowy mini-placu – maluch z pewnością doceni własnoręcznie zrobioną ściankę wspinaczkową czy huśtawkę z opony zawieszoną na drzewie.

Wspólne gry i zabawy

Aby dziecko chętnie spędzało czas na świeżym powietrzu musi mieć świadomość, że tuż za progiem domu czeka na niego nieograniczone pole do szaleństwa i zabawy. Jeśli dysponujesz wystarczającą ilością przestrzeni, stwórz dla swojej pociechy mini-boisko do piłki nożnej albo koszykówki. Jeśli synowi lub córce bliżej jest do podróżnika niż do sportowca, drewniany domek skryty między drzewkami pozwoli poczuć dreszcz przygody jak na prawdziwym biwaku!

Miejsce odpoczynku

Każdy człowiek, niezależnie od wieku, potrzebuje czasami odetchnąć i odpocząć. Meble ogrodowe ZUMM ustawione na tarasie stworzą idealne miejsce do rodzinnych spotkań. Stół aluminiowy do ogrodu i zestaw krzeseł pozwolą na spędzenie radosnego popołudnia przy podwieczorku. Warto wzbogacić swoją kolekcję mebli o hamak albo ciekawą huśtawkę, która dostarczy sporo frajdy zarówno dziecku, jak i Tobie!