Strona główna » Okna drewniane czy plastikowe?
Dom i Wnętrze

Okna drewniane czy plastikowe?

Wymianie okien bardzo często towarzyszy dylemat: jakie tworzywo wybrać, drewno czy plastik? Jeszcze jakiś czas temu mogliśmy obserwować, jak większość sąsiadów masowo wymienia stare, drewniane ramy na lekkie plastiki. Dzisiaj tendencja znowu ulega zmianie i drewno z przytupem powraca do łask! Jakie okna sprawdzą się lepiej, drewniane czy plastikowe?

Okna plastikowe

Tanie, niewymagające oraz szczelne – to główne walory okien plastikowych. Inwestycja w  lekkie ramy niewymagające praktycznie żadnej konserwacji jest o około 15% niższa niż koszt kupna ram drewnianych. Okna plastikowe szczególnie dobrze sprawdzą się w miejscach o bardzo wysokiej wilgotności powietrza, gdyż warunki pogodowe nie mają pływu na ich strukturę oraz wygląd.

Okna drewniane

Nowoczesne okna drewniane są projektowane w taki sposób, aby ich wyraźny układ słojów i naturalna struktura zdobiły wnętrza mieszkań. Okna drewniane nie tylko pięknie się prezentują, ale również zdają egzamin pod kątem praktycznego zastosowania. Obecnie szczelność okien plastikowych i drewnianych kształtuje się bardzo podobnie, jednak drewno zdecydowanie lepiej sprawdza się w miejscach mocno wyeksponowanych na wysoką temperaturę. Drewno raz na jakiś czas wymaga konserwacji, która pozwoli mu zachować nieskazitelny wygląd na długie lata.

Okna drewniano – aluminiowe

Nowatorskim rozwiązaniem, które łączy zalety obu wariantów są okna drewniano-aluminiowe. Połączenie estetyki drewna i trwałości aluminium zaowocowało powstaniem okien o naturalnym wykończeniu ocieplającym wnętrze, a jednocześnie maksymalnie praktycznych i uniwersalnych. Odporne na wysokie temperatury, wilgoć, nieprzepuszczalne dla hałasów okna nie wymagają żadnych zabiegów impregnacyjnych i pielęgnacyjnych. Na stronie okna-internorm.pl dowiesz się więcej na temat zalet okien drewniano – aluminiowych