Strona główna » Organizacja pokoju dziecięcego
Ciekawe

Organizacja pokoju dziecięcego

Nauczenie małego człowieka, że trzeba po sobie sprzątać może być niezwykle trudnym i karkołomnym zajęciem. Jednak, gdy od małego zaszczepimy w dziecku dobre wzorce to pokażemy mu, że sprzątanie nie jest karą, ale częścią dnia codziennego.

Organizacja w pokoju malucha

Skrzynia z zamknięciem, będzie dobrym miejscem na przechowywanie misiów, maskotek i wszelkiej maści pluszaków, których zawsze jest pełno w dziecięcych pokoikach. Komplet dwóch czy trzech skrzyń z zamknięciem z powodzeniem zastąpi komodę a z pewnością zabierze mniej miejsca. Skrzynie takie dostępne są w kolorach uniwersalnych ale też z motywami bajkowymi. Warto zaangażować dziecko w wybór takiego gadżetu a z pewnością chętniej będzie z niej korzystał. Kolorystycznie dobrana i niezwykle praktyczna skrzynia z zamknieciem, będzie też chronić zabawki naszego dziecka przed osiadającym kurzem- jest to niezwykle istotne w przypadku małych alergików.

Lego

W pokoju małego chłopca szczególnie dobrze sprawdzi się pojemnik zamykany do przechowywania sporej ilości klocków. Jeśli dodatkowo taki gadżet zostanie przez nas wyposażony w odpowiednie przegródki pozwoli to uporządkować nam całą kolekcję. Oczywiście wraz ze wzrostem ilości posiadanych klocków można dokupić kolejne pojemniki, natomiast posegregowane kolorystycznie i pod względem kształtu klocki będzie się układało dużo przyjemniej i szybciej, ponieważ wszystko będzie pod ręką i na widoku. Także sprzątanie nie będzie już przykrym obowiązkiem ponieważ potrwa tylko chwilę. W ten sposób można też uczyć dziecko szacunku do przedmiotów, kolekcja tak pieczołowicie zbierana i segregowana przez małego konstruktora z pewnością będzie przedstawiać dla niego większą wartość niż bezładnie porozrzucane klocki, walające się wszędzie.

Pokój małej księżniczki

Pudło zamykane będzie też idealnym uzupełnieniem pokoju małej księżniczki. Jeden pojemnik zamykany może pomieścić wszystkie ozdoby do włosów małej damy, jej „biżuterię” i wszystkie niezbędne drobiazgi. Inny może służyć do uporządkowania kredek, pisaków i całego zestawu artystycznego. Dzięki takiej organizacji nic nie zginie i zawsze łatwo będzie po to sięgnąć.
Pudełka zamykane są świetną i niedrogą alternatywą dla dodatkowych szaf, regałów czy komód. Warto uczyć dziecko już od maleńkości dobrych nawyków i angażować je w porządkowanie przestrzeni wokół niego.
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://www.schoellerallibert.com/pl/news/products/pojemnik-zamykany-gwarancj-bezpieczestwa-adunku/