Strona główna » Organizacja wesela – krok po kroku
Ciekawe

Organizacja wesela – krok po kroku

Kiedy wszelkie formalności związane z USC lub kościołem mamy ustalone, konieczne jest znalezienie sali do wyprawienia wesela lub obiadu w gronie najbliższych gości. Istotne jest aby dobrać wielkość sali do ilości osób, które pragniemy zaprosić na wspólne ucztowanie. Co jeszcze jest ważne?
Podczas dogadywania detali z właścicielami restauracji czy sali weselnej musimy pamiętać przede wszystkim o ustaleniu odpowiedniego cateringu. Klasyczne wesela trwające do późnej nocy zakładają, że powinno być ok 4-5 posiłków ciepłych w ciągu zabawy. Poza tym na stołach stale powinny być obecne owoce, soki, alkohol, ciasta. Jeśli spodziewamy się na weselu gości wegetarian, to także zwróćmy na to uwagę podczas układania menu.

Zaproszenia na wesele

Istotne są również zaproszenia weselne – są one dołączane do zaproszeń na ślub – wybrani goście dostają je w pakiecie. Zaproszenie weselne muszą mieć informacje związane z miejscem, godziną i datą uroczystości weselnej. Na zaproszeniu znajduje się też formułka RSVP – oznacza to prośbę o potwierdzenie przybycia na uroczystość. Zaproszenia weselne dodawane są do kopert z zaproszeniami na ślub. Oczywiście można stworzyć zaproszenie na ślub i wesele w formie jednego powiadomienia.