Strona główna » Osiemnastka – czyli urodziny dla prawie całej szkoły!
Ciekawe

Osiemnastka – czyli urodziny dla prawie całej szkoły!

Są w życiu każdego z nas takie wydarzenia, które wiążą się z prawdziwą, ogromną imprezą, na którą zapraszamy naprawdę wiele osób. Jedną taką imprezą jest oczywiście wesele, a drugą … osiemnaste urodziny!

Osiemnaste urodziny – ważna data

Osiemnaście lat to wiek przejścia z wieku dziecięcego w wiek dorosły. Młoda osoba staje się nagle zdolna do wszystkich czynności prawnych. Już od dawien dawna dzień przejścia z dzieciństwa w dorosłość był dniem szczególnym i zawsze go świętowano.
Dzisiaj zaś świętuje się nawet bardzo hucznie. Przede wszystkim jest impreza rodzinna, na którą zaprasza się bliskie osoby z rodziny, ale to jeszcze nie wszystko. Teraz bowiem większość młodych osób chce zorganizować imprezę dla swoich znajomych. Jednak nie tylko tych najbliższych – na takie osiemnaste urodziny najczęściej zaproszona jest cała klasa, inni znajomi plus jeszcze osoby ze szkoły.

Gdzie urządzić osiemnastkę?

Tradycyjnie najlepszym miejscem na takie urodziny dla szkół jest klub. Najczęściej jest on wynajmowany na jedną noc. W jaki sposób znaleźć i wynająć klub? Otóż najlepiej jest oczywiście szukać odpowiedniego miejsca drogą internetową. Patrzmy nie tylko na ceny, lecz również na ilość osób, wielkość parkietu, menu w barze, lokalizację, wystrój. Dokonawszy wstępnego wyboru warto udać się wraz z naszą dorastającą pociechą do poszczególnych miejsc i sprawdzić czy rzeczywiście opis w internecie odpowiada rzeczywistości, czy nam się tam podoba.
Kiedy już wybierzemy najlepsze miejsce, należy umówić termin naszych urodzin dla szkoły, przy czym warto napomknąć w tym momencie, aby dokonać tego z odpowiednim wyprzedzeniem. Osiemnastki w klubach robią coraz bardziej popularne i niestety w tych najczęściej odwiedzanych miejscach, trzeba dokonać rezerwacji nawet pół roku wcześniej. Po dokonaniu rezerwacji wystarczy już tylko ustalić szczegóły takie jak to, czy część alkoholu jest np. darmowa, jakiego chcemy dj’a.

Atrakcje osiemnastki i alternatywne urodziny dla szkół

Warto jednak wspomnieć, że także takie osiemnastki w klubach mają swoje atrakcje dodatkowe. Można wśród nich wymienić choćby karaoke, fotografa, fotobudkę, występ specjalnej grupy wokalnej i wiele innych.
Istnieją także inne sposoby organizacji urodzin dla szkół. Osiemnastki nie muszą być w klubach – niektórzy wybierają zanurzenie się wraz ze wszystkimi znajomymi na jeden wieczór w świat ulubionej książki, czyli cosplay. Można także zorganizować ciekawe warsztaty czy pokazy! Możliwości dzisiaj jest wiele – jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia!
Artykuł powstał we współpracy z Uniwersytetem Rozwoju