Strona główna » Peelingi – mechaniczne i chemiczne
Zdrowie i Uroda

Peelingi – mechaniczne i chemiczne

Peelingowanie skóry to zabieg pozwalający na przywrócenie jej blasku, pozbycie się obumarłych komórek naskórka, umożliwienie wnikania składników odżywczych znacznie głębiej. Zabiegi takie znane są od tysiącleci – dawniej stosowano w nich wyłącznie naturalne składniki. Współcześnie chętnie wraca się do naturalnych metod peelingowania – modne jest stosowanie naturalnych kosmetyków. W zakładach kosmetycznych peelingi możemy wykonać również chemicznie. Peelingi stosujemy na twarz lub na całe ciało. Co warto wiedzieć o tym zabiegu?

Peelingi dzielimy na mechaniczne i chemiczne. W przypadku zabiegów mechanicznych stosuje się kremy i żele posiadające drobinki ścierające. Mogą mieć one różnorodną wielkość – w zależności od potrzeb oraz rodzaju skóry. Przyjęło się, że skórę delikatną i skłonną do podrażnień peelinguje się przy pomocy produktów enzymatycznych i posiadających niewielkie drobinki. Nie będą one podrażniały delikatnej skóry. W przypadku pielęgnacji mniej wrażliwej skóry możliwe jest stosowanie peelingów o większych drobinach – w tym celu najlepiej sprawdzają się zawarte w kosmetykach zmielone drobiny orzechów, migdałów, pestek owoców.

Peelingi chemiczne i enzymatyczne

Zabiegi peelingujące są niezwykle popularne w gabinetach kosmetycznych. Liczne urządzenia kosmetyczne i kosmetyki pozwalają na wykonanie ich precyzyjnie oraz bezpiecznie. Ciekawą odmianą peelingu jest peeling chemiczny, z wykorzystaniem np. kwasów owocowych. Podczas zabiegu klient leży wygodnie na leżance, podczas gdy kosmetyczka nakłada preparaty na twarz. Kwasy o odpowiednim stężeniu skutecznie złuszczają martwy naskórek, pozwalając na odsłonięcie świeżej skóry. Po zakończonym zabiegu skóra jest dodatkowo zabezpieczana treściwym kremem lub balsamem.
Skóra po peelingu powinna być jasna, promienista, bez przebarwień czy podrażnień. Jest ona również wyczuwalnie gładsza niż przed zabiegiem.

https://blogscooper.com/stolarka-okienna-jak-wybrac-najlepsza/ Terasový prístrešok moderné terasy - ako si ich naplno užiť?