Strona główna » Pianino cyfrowe czy keyboard?
Ciekawe

Pianino cyfrowe czy keyboard?

Zakup solidnego instrumentu to pierwszy krok, jaki musimy postawić na drodze do muzycznego sukcesu. Obecnie rynek muzyczny oferuje nam znacznie więcej, niż jeszcze kilka lat wstecz. Zanim zdecydujesz się na konkretny model instrumentu klawiszowego sprawdź, czym różni się keyboard od pianina cyfrowego.

Pianino cyfrowe

Dobre marki produkujące sprzęt muzyczny, takie jak  na przykład KURZWEIL, posiadają w ofercie pianina cyfrowe wysokich standardów. Instrument w wersji cyfrowej jest doskonałą alternatywą dla akustycznych pianin, szczególnie dla początkujących muzyków. Budowa pianina cyfrowego niewiele różni się od budowy keyboardu. Znacząca różnica tkwi w dźwiękach – pianino cyfrowe pozwala na uzyskanie niezwykle realistycznej barwy odzwierciedlającej emocje artysty. Jakość dźwięku nie odbiega od standardów klasycznego fortepianu. Pianina cyfrowe cechują się precyzyjną reakcją na uderzenia palcami w pełnowymiarową klawiaturę oraz krystalicznym dźwiękiem. Dodatkową zaletą jest możliwość podłączenia słuchawek do instrumentu.

Keyboard

Zalety keyboardu tkwią przede wszystkim w jego uniwersalizmie. Ten instrument doskonale sprawdzi się w przypadku pobierania lekcji poza domem. Jego kompaktowa forma i lekkość pozwala na bezproblemowy transport w dowolne miejsce. Znaczącą rolę odgrywa tutaj także cena – nawet dobrej jakości keyboardy są tańsze niż pianina cyfrowe. Keyboard zapewnia nam ciekawe brzmienie poprzez wbudowane rytmy i filtry oraz dodatkowe opcje takie jak na przykład nauka gry.