Strona główna » Planujemy wycieczkę do Katowic
Ciekawe

Planujemy wycieczkę do Katowic

Aby zwiedzić nowe, ciekawe miejsca, wcale nie musimy daleko wyjeżdżać. W Polsce znajdziemy przecież mnóstwo, fantastycznych miast. Jednym z nich są Katowice. Jeśli więc tylko mamy w grafiku wolny weekend, wybierzmy się do tej miejscowości. Jak jednak zaplanować całą wycieczkę?

Wybieramy środek transportu

Zanim zarezerwujemy dla siebie najlepsze hotele w Katowicach, ustalmy, jak dostaniemy się do tego miasta. Możemy to zrobić własnym samochodem, korzystając z drogowych szlaków komunikacyjnych. Gdy zależy nam na szybkiej jeździe, możemy wyruszyć na Drogową Trasę Średnicową, czyli drogę szybkiego ruchu.
Przez Katowice przebiega również aż 20 linii kolejowych. Miasto jest jednym z ważniejszych i największych węzłów komunikacyjnych w całej Polsce. Spokojnie możemy więc dostać się do niego pociągiem. Później, gdy już dojedziemy do celu, po mieście będziemy mogli przemieszczać się za pomocą tramwajów oraz autobusów. Gdy tylko zechcemy wyjechać gdzieś dalej, skorzystamy z portu lotniczego Katowice-Pyrzowice.

Rezerwujemy pokój

Jeśli nasza wycieczka ma trwać tylko kilka dni, zarezerwujmy sobie hotele w Katowicach. Jest ich mnóstwo i każdy ma inny standard. Warto przy tym postawić na hotele w centrum miasta. Są one trochę droższe, jednak zapewnią nam większy komfort. To z nich bardzo szybko dostaniemy się do dowolnego miejsca w Katowicach. Lepiej i produktywniej wykorzystamy wtedy swoje wolne chwile. Dodatkowo, w mieście znajdziemy specjalne hotele dla biznesu, dla prywatnych osób oraz te ze SPA. Sami ustalimy więc, która baza noclegowa będzie dla nas najlepsza.
Gdy jednak sądzimy, że nie stać nas na rezerwację hotelu w Katowicach, skorzystajmy z innej opcji. Spokojnie możemy przenocować w mniej luksusowym i tańszym hostelu bądź pensjonacie. Ostatnio bardzo popularny stał się także nocleg w wynajmowanych mieszkaniach. Prywatne osoby „wypożyczą” nam swój lokal np. podczas wolnego weekendu.

Planujemy zwiedzanie

Każde miasto ma swoje unikalne i charakterystyczne dla niego zabytki. Tak samo jest z Katowicami. Koniecznie musimy odwiedzić tutaj m.in. drewniany kościółek św. Michała Archanioła. Powstał on w XVI wieku, a znajdziemy go w Brynowie. Warto zauważyć, że jest to najstarsza budowla Katowic, która istnieje do dzisiaj. Gdy już zaczniemy zwiedzać kościółki, zajrzyjmy także do kościoła Mariackiego oraz do archikatedry Chrystusa Króla. To niesamowite zabytki, które zaprezentują nam architekturę Katowic.
Oprócz zabytków w Katowicach skorzystamy także z innych atrakcji turystycznych. Na pewno zainteresuje nas pomnik Powstańców Polskich. Jest to największy pomnik w całym naszym kraju. Później zajrzyjmy do wieży spadochronowej – jedynego budynku tego typu w Polsce. Na samym końcu koniecznie musimy zajrzeć do hali widowiskowej, czyli katowickiego Spodka. To w nim weźmiemy udział w fantastycznych koncertach oraz innych imprezach.

Zapoznajemy się z kulturą miasta

Jeśli zwiedzanie przestanie nas bawić, a nie chcemy spędzać wieczoru w swoim hotelu w Katowicach, zainteresujmy się kulturą tego miasta. Systematycznie organizowane są w nim różnorodne imprezy, m.in.: Mayday Festiwal, Odjazdy oraz Rawa Blues Festiwal. Możemy również w wolnej chwili wybrać się do Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego. A gdy znudzi nas taka rozrywka, odwiedźmy klasyczne kina.
Wycieczka do Katowic może być naprawdę ciekawa i pełna różnorodnych atrakcji. Jeśli więc tylko mamy w planach wolny weekend, zarezerwujmy sobie hotele w Katowicach, ustalmy środek transportu i wyruszmy na poznawanie Polski. Katowice na pewno zachwycą nas swoją architekturą, zabytkami oraz wartościami kulturalnymi.