Strona główna » Po co warto jechać do Szczecina?
Turystyka

Po co warto jechać do Szczecina?

Szczecin choć to duże miasto, to wiele osób nie ma pojęcia, co można tutaj zobaczyć. A szkoda, bo miasto jest piękne, bardzo ciekawe i ma wiele historycznych zakątków, które potrafią zaskakiwać. Ponadto, w Szczecinie znajduje się filharmonia, teatr i wiele innych miejsc, w których zapewne spędzisz swój czas.
Jeśli szukasz hotelu w Szczecinie sprawdż Hotel Rycerski
Można powiedzieć, że Szczecin należy do historycznych miast w naszym kraju. Praktycznie graniczy z Niemcami, dlatego można zauważyć wiele wspólnego z kulturą tego państwa, ale i często usłyszeć rozmowy w języku niemieckim. To jednak nie jest powód, który zachęci nas do wizyty w Szczecinie. Jest w nim coś innego, po części magicznego, przyciągającego – jak raz przyjedziesz, to uwierz nam, że będziesz wracać i to niejednokrotnie!
W Szczecinie na szczęście funkcjonuje bardzo duża baza noclegowa z kilku powodów. Miasto leży bardzo blisko Goleniowa, w którym funkcjonuje jedno z kilku lotnisk w Polsce, ale i łatwo jest się dostać chociażby do Berlina, gdzie mamy już dwa duże porty lotnicze, a jak wiadomo hotel w Szczecinie będzie tańszy niż hotel na terytorium Niemiec. Dojazd? To nie stanowi żadnego problemu – godzina, do dwóch busem i jest się na miejscu w bardzo małych pieniądzach, ale nie o tym chcieliśmy rozmawiać.
Wielu Polaków ma błędne przekonanie, że Szczecin leży nad morzem. Co prawda ma zatokę i rzekę, która łączy się z Bałtykiem, jednakże plaży morskiej tutaj nie doświadczymy. Dlatego chociażby dla rozwiania wątpliwości, warto zarezerwować hotel w Szczecinie, aby przekonać się na własne oczy, co czeka nas w tym mieście. Kiedyś funkcjonowała tutaj też jedna z największych stoczki w kraju – nie odbierała technologią od tej w Trójmieście czy nawet zagranicznych. Dlatego jest to też kolejny powód, którym warto się chwalić. Ale nie tylko!