Strona główna » Podstawowe rodzaje wózków dziecięcych
Ciekawe

Podstawowe rodzaje wózków dziecięcych

W asortymencie sklepów z artykułami dedykowanymi najmłodszym znajdziemy ogrom wózków różniących się od siebie konstrukcją, a co za tym idzie – funkcjami i przeznaczeniem. Dzisiaj przyjrzymy się najpopularniejszym wariantom. Czym charakteryzują się poszczególne modele? Sprawdź!

Gondola – wózek od pierwszych dni życia

Głęboka, płaska gondola z wysokimi brzegami jest wózkiem dedykowanym najmłodszym dzieciom, których mięśnie i kręgosłup nie są na tyle rozwinięte, aby mogły siedzieć. Gondole służą dzieciom od momentu narodzin do mniej więcej 6. miesiąca życia. Gondola powinna być szeroka, aby zapewnić dziecku wygodę nawet wtedy, kiedy nieco podrośnie i będzie ubrane w gruby, zimowy kombinezon. Ważną częścią wózka jest odpowiedni materac dopasowany do budowy anatomicznej najmłodszych użytkowników oraz solidna budka chroniąca przed promieniowaniem UV.

Wózek numer dwa – spacerówka

Kiedy dziecko może już swobodnie siadać, rodzice powinni wymienić gondolę na wózek spacerowy. Dobrej jakości spacerówka powinna posiadać regulowany podnóżek oraz oparcie umożliwiające dziecku jazdę w pozycji siedzącej oraz leżącej. Ważne jest, aby wybrany model miał solidną barierkę oraz pasy zapewniające maluchowi bezpieczeństwo. Wybór wózków spacerowych jest niezwykle szeroki. Wśród spacerówek znaleźć możemy modele klasyczne, przeznaczone do biegania, tak zwane „parasolki” oraz modele dedykowane bliźniętom.

Wózki wielofunkcyjne

W ostatnich latach dużą popularnością wśród rodziców cieszą się wózki 3w1, które łączą w sobie funkcje gondoli, wózka spacerowego oraz nosidełka/fotelika samochodowego. Kupując jeden produkt, rodzic zyskuje wyposażenie dla dziecka do momentu, aż „wyrośnie” ono ze standardowej spacerówki.

Jak zrobić stolik na laptopa LATINA NOTODO https://magicflvacation.com/prace-remontowe-na-drogach-co-warto-o-nich-wiedziec/ https://beesafe.pl/porady/kara-za-brak-przegladu/