Strona główna » Pokój nastolatka
Dom i Wnętrze

Pokój nastolatka

Kiedy młody człowiek wchodzi w okres dojrzewania, na wiele sposobów usiłuje udowodnić swoją niezależność i dorosłość. Aby to zrobić zmienia wiele rzeczy wokół siebie – swój styl ubierania się, słuchaną muzykę czy wystrój pokoju. Jakie rozwiązania dobrze sprawdzą się w pokoju młodzieżowym?

Biurko

Może nie jest to pierwsza rzecz, o której pomyśli gimnazjalista, który ma urządzać swój pokój, ale wygodne biurko i krzesło to zestaw, który powinien się znaleźć w pokoju każdego młodego człowieka.
Odrabianie pracy domowej na łóżku, dywanie czy skulonemu na fotelu może i wygląda dobrze na filmach, ale w rzeczywistości jest niewygodne i może spowodować ból kręgosłupa. Dlatego dobrze dobrane krzesło z wygodnym oparciem i stabilne biurko jest niezwykle ważne.

Pufy

Wielu młodych ludzi nie chce korzystać ze standardowych rozwiązań. Jeśli nie mają ochoty umieszczać w swoich czterech ścianach foteli czy kanap, dobrym rozwiązaniem będzie umieszczenie w pokoju wygodnych puf. Można w nich usiąść lub nawet się położyć.
Taki element wystroju ciekawie wygląda, a ponadto jest praktyczny – łatwo go przenieść z miejsca na miejsce.

Ozdoby

W pokoju nastolatka nie może zabraknąć również ozdób. Niekoniecznie muszą być to reprodukcje wspaniałych obrazów. Młodzi ludzie znacznie chętniej wieszają na ścianach plakaty z wizerunkami ulubionych gwiazd czy kolaże ze zdjęć, które zrobili na wycieczkach lub wspólnych wyjściach ze znajomymi.

Osobisty charakter

Zmiany w sposobie ubierania się czy w wystroju swojego pokoju są dla nastolatków całkowicie naturalne i służą przede wszystkim wyrażeniu siebie. Dlatego warto dać swobodę gimnazjaliście w dobieraniu ozdób do swojego kącika. Nie wszystkie elementy wystroju muszą podobać się rodzicom. Na pewno jednak da się dojść do takich kompromisów, które zadowolą starsze i młodsze pokolenie.
Pokój dziecięcy można przemienić w kącik nastolatka w prosty sposób i niewielkim kosztem. pufy, plakaty na ścianach czy zerwanie kolorowej tapety to tylko niektóre z pomysłów, które możemy w tym celu wykorzystać.