Strona główna » Preparat na pchły dla kota
Ciekawe

Preparat na pchły dla kota

Problem pcheł jest często bagatelizowany przez właścicieli kotów. Jak się bowiem okazuje zdecydowana większość osób dochodzi do wniosku, iż pchły mogą powodować u zwierzęcia jedynie przejściowy dyskomfort. Ile w tym prawdy? Niestety, wspomniane założenie nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. W praktyce bowiem nieleczone zapchlenie może być przyczyną wielu groźnych chorób. Jak zatem rozpoznać pchły u kota i zarazem na dobre pozbyć się wspomnianego problemu?

Skąd pchły u kota?

Jeśli uważasz, że aby zarazić się pchłami twój kot musi mieć kontakt z innym zwierzęciem cierpiącym na problem zapchlenia, to jesteś w dużym błędzie. Wniosek? Pchły mogą pojawić się nawet u kota, który nie opuszcza czterech ścian mieszkania. Jak się bowiem okazuje, insekty te rozwijają się w otoczeniu, w związku z czym źródłem zakażenia mogą być np. zainfekowane legowiska. Istnieje też możliwość przyniesienia pcheł na własnej odzieży np. po wizycie w piwnicy.

Czy mój kot ma pchły?

W praktyce dostrzeżenie żywej pchły na sierści kota jest niemalże niemożliwe, czego powodem jest ogromna ruchliwość insektów. Z tego też względu dowodem na obecność pcheł są ich odchody, których należy szukać głównie na głowie, za uszami oraz przy nasadzie ogona. Przypominają one niewielkie, czarne ziarenka.

Jak pozbyć się pcheł u kota?

W celu skutecznego wyeliminowania pcheł należy zastosować specjalne preparaty na pchły dla kota, które możemy kupić zarówno w sklepie zoologicznym, jak i gabinecie weterynaryjnym. O jakie konkretnie produkty chodzi? Przykładem takiego środka jest chociażby spray Flee aniMedica. Środek ten działa jak swego rodzaju pułapka na wszystkich etapach rozwoju pcheł, a także roztoczy. Co najważniejsze to fakt, iż pozwala on pozbyć się zarówno dorosłych insektów, jak i ich larw, które – pomimo dalszego rozwoju – nie mogą się już wykluć.