Strona główna » Psia kąpiel
Ciekawe

Psia kąpiel

Czy to szczeniak, czy dorosły pies, wymaga on naszej troski. Nie możemy zapominać o jego pielęgnacji zarówno ze względów zdrowotnych, jak i estetycznych. Może od razu biec z naszym czworonogiem do psiego fryzjera? Za grooming, czyli profesjonalne zabiegi w psim salonie zapłacimy krocie. W takim razie, dlaczego nie zająć się swoim psiakiem w domu? To wcale nie takie trudne, jak mogłoby się wydawać.
Jeśli nasz pupil jest jeszcze mały, powinniśmy wstrzymać się z pierwszą kąpielą do 6 miesiąca życia. Wcześniej należy obmywać szczeniaka wilgotną ściereczką lub gąbką wyłącznie w okolicy oczu, nosa i odbytu.
O częstotliwości kąpieli psa decyduje rasa, wiek i warunki życia. Psa, który mieszka z nami w domu, możemy kąpać praktycznie co miesiąc. Natomiast dla psa żyjącego na zewnątrz tak częsta pielęgnacja może być niebezpieczna, ponieważ pozbawia go warstwy ochronnej. Pozostaje jeszcze jedna kwestia – jaki szampon dla psa wybrać? Przede wszystkim, zwróćmy uwagę na rodzaj i długość sierści oraz skłonność do alergii czy innych problemów skórnych (grzybica, łupież). Bardzo ważne, żeby kupować szampon u weterynarza bądź w sklepach zoologicznych. W ich ofercie znajdziemy całą gamę produktów od odżywek z odpowiednim dla zwierząt pH, poprzez płynu do uszu na pastach do zębów kończąc. Jeśli chcesz zadbać o swojego psa, nie ma lepszego rozwiązania niż http://www.zoocentrum24.pl. Nie tylko znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, ale uzyskasz pomoc od wykwalifikowanego sprzedawcy.

Tagi