Strona główna » Ręcznie, bezdotykowo czy w myjni automatycznej – gdzie umyć auto zimą?
Motoryzacja

Ręcznie, bezdotykowo czy w myjni automatycznej – gdzie umyć auto zimą?

Mycie samochodu jest konieczne o każdej porze roku, jednak wielu kierowców szczególnie zimą ma wiele wątpliwości, czy powinni i jaki sposób należy to robić.
Zima to czas, kiedy samochód wyjątkowo szybko się brudzi, jednak głównym powodem, który sprawia, że powinniśmy zadbać o nasz pojazd jest sól sypana na drogach i ulicach. Pamiętać należy o tym, że nie każde warunki o tak mroźnej porze będą sprzyjać tej czynności. Mogą nawet stanowić przeszkodę, gdyż już przy temperaturze poniższej -5 ºC mycie samochodu na świeżymi powietrzu traktować należy jako ostateczność. Woda pod ciśnieniem, kierowana przede wszystkim w zakamarki pojazdu, łatwo przedostaje się przez uszczelki, a następnie błyskawicznie zamarza, co powoduje problemy z otwarciem drzwi, blokowaniem zamków oraz zmianą ustawień lusterek.

Jeśli trzeba myć, to gdzie?

Przed wybraniem się na zimową kąpiel warto zapoznać się z wadami i zaletami poszczególnych myjni. Oto kilka faktów.
MYJNIA RĘCZNA:
Daje gwarancje dokładności mycia na wysokim poziomie oraz możliwości wyboru szerokiego programu czyszczenia. Pracownicy myjni oferują dodatkowe „zabiegi” – np. takie jak: smarowanie zamków czy zabezpieczenie uszczelek. Myjnia ręczna jest czynna bez względu na warunki atmosferyczne nawet przy dużych mrozach. Kolejną zaletą, która szczególnie cenią sobie klienci, jest to, że właściciel samochodu nie bierze udziału w procesie mycia. Jest jednak to opcja najdroższa i najbardziej czasochłonna.
MYJNIA AUTOMATYCZNA:
Najczęściej spotykana myjnia, znajdująca się na większości stacji paliw. Nie tylko łatwy dostęp, ale także relatywnie krótki czas mycia stanowią główny atut. Klienci mają do dyspozycji wybór różnych etapów mycia, nie musząc korzystać z pełnej jej formy. Jednym z ograniczeń jest w tym przypadku temperatura, gdyż z myjni automatycznej można korzystać, gdy temperatura nie spada poniżej 10 ºC. Dodatkowo klient musi przygotować samochód do mycia poprzez złożenie lusterek lub zdjęcie bagażnika.
MYJNIA SAMOOBSŁUGOWA:
Nie wymaga przygotowania samochodu do mycia oraz daje możliwość mycia pojazdów o różnych gabarytach. Szczotka z aktywną pianą podnosi skuteczność mycia. Podobnie jak w myjni automatycznej, klienci mają do dyspozycji wybór różnych etapów mycia i nie muszą korzystać z pełnej jej formy. Jedną z wad jest brak możliwości wysuszenia samochodu.
Dowiedz się więcej na eport2000.pl.

Záhradné inšpirácie na rok 2021: pergoly PERARA https://dragonbleuusa.com/okna-antywlamaniowe-co-musimy-o-nich-wiedziec/ https://bhtm.org/postepowanie-rozwodowe-praktyczne-porady/