Strona główna » Rodzaje nart-które wybrać?
Ciekawe

Rodzaje nart-które wybrać?

Jeśli zamarzyło Wam się białe szaleństwo na stokach, to najwyższy czas rozejrzeć się za idealnymi nartami. Jakie wybrać, by móc się rozwijać?

Pierwszy krok

Dowiedzmy się nieco o nartach i ich rodzajach, nim pójdziemy do sklepu. Oczywiście znajduje się tam doradca, który w razie konieczności nam pomoże, jednak warto mieć podstawową wiedzę, tym bardziej że typów nart jest naprawdę wiele.

Narty dla początkujących

Jeśli dopiero zaczynamy, zainteresujmy się nartami dla początkujących. Między innymi: easycarver, czy allround. Cechują się one łatwością wykonywania skrętów, a do tego są niezwykle lekkie.

Narty dla doświadczonych

Dla nieco bardziej zaawansowanych polecane są narty All Mountain. Te nadają się zarówno na stok, jak i na głęboki śnieg. Mają dużą wyporność i zwiększoną szerokość.
Ci, którzy uwielbiają poszaleć na stoku, powinni zainteresować się nartami Race. Dzięki nim możliwa jest naprawdę szybka jazda po stokach. Ciekawą odmianą nart Race, są Crosscarver, dzięki, którym też możemy poszaleć, ale są one łatwiejsze w prowadzeniu- wymagają bowiem mniejszego nakładu siły.

Narty na wycieczki

Istnieją także narty skitourowe, które przeznaczone są do turystyki narciarskiej, czyli dzięki nim możemy podróżować po terenach, gdzie ma nie wyciągów. By to było możliwe, narty te są szerokie oraz posiadają specjalne taśmy ułatwiające podchodzenie.

Narty damskie

Te narty bardzo często wyróżniają się atrakcyjnym wyglądem. Do tego są także nieco inaczej zaprojektowane. Wiązanie montowane jest bardziej z przodu, co znacząco ułatwia skręcanie. Do tego narty damskie są produkowane do praktycznie każdego rodzaju nart.
Dzięki wiedzy i doświadczonemu doradcy bez problemu wybierzemy dla siebie idealne narty. Takie, które pozwolą nam na naukę i robienie postępów we własnym tempie. Pamiętajmy, że w tym przypadku nie warto być za ambitnym – to może tylko skończyć się frustracją i złością, a przecież chcemy, by nasze wyprawy na narty, były czystą przyjemnością, prawda? Doświadczenie przyjdzie z czasem.