Strona główna » Rodzinne ferie
Ciekawe

Rodzinne ferie

Coroczne ferie zimowe w szkołach mogą być świetną okazją do tego, aby spędzić więcej czasu z dziećmi i wybrać się na rodzinne zimowe wakacje. W jaki sposób możemy wykorzystać te dwa tygodnie w styczniu lub lutym?

Wycieczka w góry

Aktywna rodzina na pewno doceni pomysł, jakim jest wspólne zjeżdżanie ze stoku na nartach. Na oślą łączkę można wybrać się już z kilkulatkami, którzy pod okiem instruktora mogą nauczyć się jeździć – często takie lekcje przynoszą szybsze efekty dzieciom niż rodzicom.
Pamiętajmy, że w górach najważniejsze jest bezpieczeństwo. Stosujmy się do regulaminów stoków. Rozglądajmy się, myślmy o innych narciarzach. Niezbędny jest też solidny, dobry sprzęt, na przykład narty rossignol. Nie zapominajmy również o kasku – już małe dziecko powinno wiedzieć, że zjeżdżanie bez tego elementu jest absolutnie zabronione.

Ciepłe kraje

Może jednak nigdy nie przepadaliśmy za sportami zimowymi i jesteśmy już zmęczeni widokiem śniegu oraz minusowymi temperaturami? Wykorzystajmy zatem ferie, aby wyrwać się z naszego mroźnego klimatu i wyjedźmy do ciepłej destynacji. Miło będzie odpocząć w promieniach gorącego słońca, na przykład w Afryce.
Jeśli wybieramy się do tropikalnego kraju, konieczne dowiedzmy się, jakie szczepienia są zalecane przed podróżą i odpowiednio wcześniej zabezpieczmy siebie i swoją rodzinę, aby nie przywieźć z wakacji niemiłej pamiątki w postaci choroby.

Półkolonie, zimowiska

Dzieci co roku mają dni wolne zimą, jednak w pracy nie zawsze jest łatwo uzyskać urlop akurat w tym czasie. Co zatem, jeśli rodzice muszą pracować w trakcie ferii, a nie chcą, aby ich pociechy spędziły całe dwa tygodnie przed ekranem komputera, w domu?
Naprzeciw potrzebom dzieci i rodziców wychodzą szkoły i miejscowe domy kultury, które w tym czasie organizują zimowiska dla dzieci. Każdego dnia przewidziane są różne miejsce atrakcje – wyjścia na lodowisko, na basen, do figloraju czy warsztaty plastyczne. Mamy pewność, że dziecko spędza czas ciekawie i konstruktywnie, kiedy my jesteśmy w pracy. Jeżeli zatem rodzinny wyjazd z różnych powodów nie wchodzi w grę – warto rozważyć zapisanie dziecka na półkolonie do jego szkoły czy domu kultury.
Istnieje więc wiele sposobów na ciekawe spędzenie ferii zimowych. Jeżeli to tylko możliwe, warto całą rodziną wyjechać w jakieś atrakcyjne miejsce. Tylko od nas zależy, czy przed wyjazdem wybierzemy się do sklepu po narty rossignol czy po nowe kostiumy kąpielowe i kremy z filtrem. Jeśli jednak wyjazd nie jest możliwe – zawsze pozostają nam szkolne zimowiska.
treść zaczerpnięta ze strony agasport.com.pl