Strona główna » Rozkładana kanapa – uniwersalny mebel przydatny w każdym domu
Dom i Wnętrze

Rozkładana kanapa – uniwersalny mebel przydatny w każdym domu

Zdrowy, spokojny sen to gwarancja zdrowia i dobrego samopoczucia. Aby noc była źródłem ukojenia i odpoczynku, należy zapewnić swojemu ciału optymalne warunki. Niestety, często mały metraż narzuca pewne ograniczenia i zamiast wygodnego, dużego łóżka, musimy kupić kanapę. Czy zastąpienie łóżka rozkładaną sofą to dobry pomysł? Czy wielofunkcyjny mebel może dorównać wysokiej klasy materacowi? Sprawdź!

Zamiast sypialni

Jeśli rozkładane kanapy dalej kojarzą Ci się z prowizorycznymi, zastępczymi meblami, musimy wyprowadzić Cię z błędu. Producenci mebli proponują obecnie kanapy, które zapewniają komfort dorównujący temu, jaki daje spanie na tradycyjnym łóżku. Wielofunkcyjny mebel pozwala na zaoszczędzenie przestrzeni tam, gdzie każdy centymetr jest szczególnie cenny. W dobrych sklepach meblowych, na przykład na stronie www.gama-sklep.com.pl, znajdziesz modele wyposażone w materace i sprytne systemy, które pozwalają na zaoszczędzenie maksimum miejsca i zapewniają mięśniom i kręgosłupowi prawidłową pozycję podczas nocnego wypoczynku. Szukając wyposażenia do pokoju młodzieżowego albo salonu, warto rozważyć kupno zgrabnej, rozkładanej kanapy. Taki mebel będzie nie tylko służył domownikom w dzień i w nocy, ale również będzie nieocenionym ratunkiem, kiedy wizyta gości przedłuży się do późnych godzin. Ponadto, nowoczesna sofa z wyrazistą tapicerką w żywym kolorze jest najpiękniejszą ozdobą przestrzeni!

Dla wymagających

Jeśli powierzchnia kanapy nie do końca spełnia nasze oczekiwania, nie musimy  inwestować w nowy mebel. W sklepach z meblami znajdziemy materace nawierzchniowe, które rozłożone na kanapie, znacząco zwiększają komfort snu. Takie rozwiązanie przypadnie do gustu alergikom, którzy powinni spać na antyalergicznej powierzchni oraz osobom, które cierpią na schorzenia układu krążenia albo ruchu i z tego powodu muszą spać na specjalnie przystosowanej powierzchni.