Strona główna » Rozliczenie PIT 36 ZG – na czym ono polega?
Ciekawe

Rozliczenie PIT 36 ZG – na czym ono polega?

Dlaczego niektóre osoby muszą wiedzieć, na czym polega rozliczenie PIT 36 ZG? Jest to temat, który odnosi się do osób osiągających dochody za granicą. Może i temat nie jest skomplikowany, ale nie każda osoba wie, że powinna zapoznać się z takim rozliczeniem.

Jak wykonać rozliczenie PIT 36 ZG?

Samo rozliczenie PIT 36 ZG nie powinno stanowić dla nikogo problemu. W szczególności, że nie trzeba wykonywać tego samodzielnie. Wystarczy wybrać dobre biuro rachunkowe, które wszystko będzie w stanie wykonać w imieniu swojego klienta.

Załącznik PIT/ZG można znaleźć do wydrukowania w internecie. Również można zgłosić się do urzędu skarbowego, gdzie takie druki są do pobrania. Na pewno w biurze księgowym znaleźć można również takie załączniki, które nie są trudne do wypełnienia. O tyle lepiej, żeby księgowa/księgowy się tym zajął, ponieważ on będzie dokładnie wiedział, co ma napisać – o ile klient dostarczy mu odpowiednie dokumenty,

 

Co należy wiedzieć o takim załączniku?

 

Należy go składać odrębnie dla każdego państwa uzyskania dochodu. Nawet, jeżeli ktoś uzyskiwał dochody w kilku państwach, należy złożyć taką samą ilość załączników. W przypadku, jeżeli dana osoba pracowała za granicą, w jednym kraju, u różnych pracodawców, wszystkie źródła dochodu należy wykazać na jednym załączniku. Przedmiotem rozdzielenia są tylko inne kraje.

W obecnych czasach, taki załącznik jest dość często spotykany, jeżeli chodzi o naszych rodaków. Nie ma się czemu dziwić, bowiem wiele osób decyduje się na lepiej płatną pracę za granicą. 

 

11 22 33