Strona główna » Różne rodzaje masażu leczniczego
Zdrowie i Uroda

Różne rodzaje masażu leczniczego

Masaż leczniczy w ostatnim czasie stał się bardzo popularny. Coraz częściej możemy spotkać oferty tego typu masażu w różnych gabinetach. Zatem na czym dokładnie polega ten zabieg i czy rzeczywiście warto z niego skorzystać?

Nieprawdziwe opinie o masażu leczniczym

Coraz więcej pacjentów docenia zalety masażu leczniczego. Z tego powodu obecnie w wielu gabinetach masażu tworzą się ogromne kolejki, a masażyści mają zapełnione wszystkie wolne terminy.
Jednak nie wszyscy ludzie doceniają zalety tych zabiegów. Dla wielu jest to tylko niepotrzebne głaskanie po ciele, które w rzeczywistości nic nie wnosi, a tylko muszą za zabieg zapłacić. Jest to zupełnie błędny pogląd. Warto pamiętać, iż masaż może często zdziałać cuda. Jednak powinien być on odpowiednio wykonany.

Różne rodzaje masażu leczniczego

Warto wiedzieć, iż możemy wyróżnić kilka rodzajów masażu leczniczego. Jest to między innymi masaż klasyczny oraz masaż limfatyczny. W przypadku masażu klasycznego masażysta masuje nasze ciało, a przy tym je ugniata.
Z kolei masaż limfatyczny jest masażem drenażowym. Jest to zabieg bardziej leczniczy, dzięki któremu możemy oczyścić nasz organizm z produktów przemiany materii. Jest to doskonały sposób na odchudzenie się. Z tego rodzaju masażu korzysta coraz więcej kobiet.

Masaże lecznicze dobrą inwestycją

Jeżeli mamy kłopot z pewnymi partiami naszego ciała, nie powinniśmy przyjmować dużej dawki leków przeciwbólowych. Warto udać się do fizjoterapeuty, który być może pomoże nam rozwiązać nasz problem.
Często w takich przypadkach zalecany jest masaż leczniczy. To właśnie dzięki niemu możemy pozbyć się bólu i zyskać zupełnie nową sylwetkę. Jest to doskonały sposób także na dobre samopoczucie.
Warto pamiętać, iż jeżeli czujemy się źle i nie wiemy, jak pozbyć się uporczywego bólu, nie powinniśmy stosować dużej dawki leków. Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku jest pójście na masaż. Czasem może okazać się, iż tylko kilka zabiegów sprawi, że od razu poczujemy się lepiej i nie będą nam już potrzebne żadne leki.
Tekst powstał we współpracy z Instytutem zdrowia i urody Medica SPA