Strona główna » Serwis narciarski – obowiązkowy przystanek dla każdego narciarza
Ciekawe

Serwis narciarski – obowiązkowy przystanek dla każdego narciarza

Jazda na nartach to stale zyskujący na popularności sport, który popularny jest w bardzo szerokiej grupie wiekowej. Sprzyjające warunki pogodowe oraz stale rozwijająca się turystyka narciarska zwiększają zapotrzebowanie na usługi serwisowe, także poza tradycyjnym sezonem zimowym. Poszukując profesjonalnych usług jakie gwarantuje serwis narciarski Kraków oferuje dostęp do profesjonalnych usług narciarskich.

Serwis narciarski – kompleksowa obsługa nart

Serwis narciarski to szeroka gama usług konserwujących, naprawczych i przygotowujących narty do sezonu. Takie postępowanie jest niezbędne przed każdym sezonem narciarskim i dotyczy także nowych nart. Nie każdy wie, że także nowe narty wymagają przygotowania do jazdy:
– usunięcia ze ślizgu specjalnego smaru technicznego, zabezpieczającego ślizg przed utlenianiem
– wyregulowania wiązań
– naostrzenia krawędzi dolnej i bocznej narty na żądany kąt
– przesmarowania ślizgów smarem najlepiej metodą na gorąco
Dla każdych nart konieczne jest dopasowanie wiązań, ostrzenie krawędzi ręczne lub maszynowe, montaż i dopasowanie wiązań, oraz regeneracja nart. Regeneracja polega na wypełnieniu ubytków, a następnie wyrównaniu powierzchni ślizgu i wreszcie – naniesienia specjalnych struktur poprawiających parametry ślizgowe nart. Ostatnim etapem jest szlifowanie krawędzi.

Posezonowa konserwacja nart

Bardzo istotne jest odpowiednie zabezpieczenie nart po sezonie. Podstawą jest dokładne osuszenie i oczyszczenie nart z zalegającego brudu, a następnie nałożenie na gorąco smaru. Jest to bardzo ważne, gdyż ślizgi wykonane są polietylenu, który ma tendencję do wysuszania podczas przechowywania. Trwałe jego wysuszenie utrudnia płynną jazdę na nartach. Sprężyny przodów i tyłów należy poluzować, a wiązania narciarskie zakonserwować w miejscach ruchomych, a potem ustawić w pozycji zamkniętej.
Profesjonalne przygotowanie nart jest niezbędne zarówno dla początkujących narciarzy, jak i zawodowców. Gwarantuje to bezpieczeństwo i płynność jazdy, łatwość prowadzenia nart na zakrętach oraz doskonałą przyczepność na śniegu. Sprzyja to wydłużeniu żywotności nart i ich wieloletniej funkcjonalności. Dla każdego zainteresowanego kompleksową obsługą nart, oferowaną przez serwis narciarski Kraków gwarantuje dostępność do profesjonalnych usług świadczonych przez doświadczonych serwisantów. Wizyta w serwisie narciarskim to konieczność zarówno przed sezonem narciarskim, jak i po jego zakończeniu. Dzięki temu bez obaw można oddać się coraz popularniejszemu sportowi zimowemu, jakim jest jazda na nartach.
Narty oraz inny sprzęt zimowy kupisz w serwisie narciarskim AgaSport