Strona główna » Skandynawskie meble ogrodowe – postaw na najnowsze trendy!
Dom i Wnętrze

Skandynawskie meble ogrodowe – postaw na najnowsze trendy!

Bliskość zieleni i piękna pogoda to wystarczające powody do tego, aby skorzystać z piękna lata w ogrodzie. Wystarczy kilka kroków, aby w prosty sposób zaaranżować wyjątkowy kącik wypoczynkowy dla siebie i całej rodziny. Jakie elementy wybrać?

Pięknie urządzony taras czy ogród to idealne miejsce do odpoczynku


Wybierz najmodniejsze skandynawskie meble ogrodowe. Bliskość zieleni i piękna pogoda to wystarczające powody do tego, aby skorzystać z piękna lata w ogrodzie. Wystarczy kilka kroków, aby w prosty sposób zaaranżować wyjątkowy kącik wypoczynkowy dla siebie i całej rodziny. Jakie elementy wybrać?

Wśród licznych propozycji mebli ogrodowych zdecydowany prym wiodą skandynawskie meble ogrodowe. Moda na skandynawskie design nie przemija i od lat zachwyca. Dzisiaj rozszerza się ona również na nasze ogrody i tarasy. Piękne skandynawskie meble tworzone są głównie z technorattanu – kolekcje technorattanowe wspaniale uzupełnią przestrzeń, zapewnią komfort i sprawią, że przestrzeń zmieni się nie do poznania. Zaletą technorattanu jest olbrzymia odporność na zmienne warunki atmosferyczne i silne promieniowanie UV. Nawet po wielu latach użytkowania meble nie tracą swojego pięknego koloru.

Parasol ogrodowy – ochrona przed słońcem i… modny dodatek!

Przebywanie w ogrodzie czy na tarasie to niewątpliwa przyjemność, jednak musimy być świadomi zagrożeń, które czekają na nas. Silne promieniowanie UV przyczynia się do szybszego starzenia się skóry, jak również do poparzeń słonecznych. Aby zagwarantować sobie bezpieczeństwo warto wybrać nowoczesny parasol ogrodowy, dopasowany do naszych potrzeb. Wśród licznych modeli znajdziemy parasole o czaszy okrągłej, prostokątnej, kwadratowej. Bok czaszy może sięgać nawet 4 metrów! Liczne możliwości regulacji ustawienia sprawiają, że możliwe stanie się idealne dopasowanie kąta padania cienia. Parasole wznoszone są na aluminiowych, antykorozyjnych stelażach umieszczonych na ruchomych stopach. Ich podstawy mogą być ustawianie na trawie, wkopywane w ziemię lub też posiadać niewielkie kółka – taka technologia pozwoli na wygodne przesuwanie parasola po gładkiej powierzchni tarasu.