Strona główna » Sklepy meblowe w Bielsku i okolicach, czyli gdzie kupić typowe, beskidzkie meble
Dom i Wnętrze

Sklepy meblowe w Bielsku i okolicach, czyli gdzie kupić typowe, beskidzkie meble

Podbeskidzie to bardzo specyficzna lokalizacja. Duża tutejsza aglomeracja, kojarzona rzecz jasna z Bielskiem i częściowo z Żywcem, jest otoczona przez mnóstwo małych miejscowości, które w mniejszym, lub większym stopniu, kształtują lokalny rynek meblarski.
Czy możliwe jest zakupienie na terenie Bielska Białej (lub okolic) typowych, góralskich mebli rodem z Podbeskidzia? Czy raczej jedynym co pozostało, to lokalni wytwórcy, których poszukiwanie na lokalnym rynku przypomina raczej przeczesywanie stóg siana w celu odnalezienia przysłowiowej szpilki?

Meble góralskie, czyli?

Żeby odszukać typowe, góralskie meble, trzeba wiedzieć dokładnie czym one są. Najczęściej kojarzy się je z rozwiązaniami opierającymi się na zaostrzonych kształtach, w których dominującą rolę odgrywa jasne, często surowe drewno. Powierzchnia mebli góralskich bardzo często jest upstrzona dodatkowymi zdobieniami, które jeszcze bardziej podkreślają dekoracyjny, wręcz stylowy ich charakter.

Gdzie je najłatwiej znaleźć?

Dla osób, które prowadzą duży sklep meblowy Bielsko Biała jest rynkiem na którym trudno znaleźć dostawców mebli góralskich, zdolnych do zapewnienia ciągłych dostaw prezentowanych towarów. Nie bez znaczenia jest też fakt, że sam popyt nie jest stały i charakteryzuje się dużą zmiennością (nawet nie jest cykliczny).
Niemniej, istnieje kilka ciekawych lokalizacji, w których takowe meble można znaleźć. Najpopularniejsze z nich, to:
1. Wilkowice – stosunkowo duża miejscowość, położona zaraz za Bielskiem (w stronę Żywca). Można tam łatwo dojechać, zarówno ulicą Żywiecką, jak też lokalną drogą ekspresową. Typowe meble góralskie można tu znaleźć zwłaszcza w centrum, gdzie zresztą znajduje się lokalne centrum handlowe.
2. Pietrzykowice – to mała miejscowość leżąca tuż przy Żywcu (od strony Bielska Białej). Znajduje się tutaj pokaźnych rozmiarów galeria handlowa, sprzedająca przede wszystkim produkty meblarskie. Oprócz nich znajduje się tu sporo ciekawych artykułów do wykończenia domu.
Podmioty zajmujące się sprzedażą mebli góralskich można też znaleźć w okolicy Bielska Białej. Są to głównie mali, lokalni producenci, projektujący i tworzący meble na określony wymiar, pod dane zamówienie. Znalezienie ich na rynku lokalnym jest stosunkowo trudne.

Podsumowanie

Pod względem ofertowym, dla podmiotów posiadających sklep meblowy Bielsko Biała jest bardzo atrakcyjnym terenem. Zwłaszcza, jeśli chodzi o dostawy mebli ręcznie robionych, dostosowanych pod określone zamówienie. Może warto wypróbować potencjał tego rynku? Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.salonkomandor.pl/