Strona główna » Skoki spadochronowe w tandemie doskonałym pomysłem na prezent
Ciekawe

Skoki spadochronowe w tandemie doskonałym pomysłem na prezent

Skoki spadochronowe są doskonałym pomysłem na wyjątkowy prezent dla naszych bliskich. Zapewniają one bardzo ciekawe doświadczenia oraz dawkę adrenaliny, której nie da nam żadna inna atrakcja. Nie każdy jednak ma uprawnienia, by skakać samodzielnie, dlatego instruktorzy oferują możliwość skorzystania ze skoków w tandemie.

Pełne bezpieczeństwo

Skoki w tandemie z instruktorem są kierowane również do tych osób, które nigdy nie miały do czynienia ze skokami spadochronowymi. Instruktor towarzyszy bowiem obdarowanej osobie nie tylko w powietrzu, ale i na ziemi. Skaczący wraz z instruktorem jest więc przez cały czas bezpieczny.
Przed skokiem w tandemie osoba, która otrzymała na niego zaproszenie, zostaje przeszkolona, w jaki sposób ma zachowywać się w powietrzu, by jak najlepiej współpracować z instruktorem. Ponadto otrzymuje ona specjalny kombinezon oraz uprząż, dzięki której będzie przypięta do profesjonalnego skoczka.
W powietrzu osobą odpowiedzialną za prawidłowe ułożenie ciała podczas swobodnego spadania oraz za otwarcie spadochronu w odpowiednim momencie jest instruktor. Osoba skacząca z nim w tandemie nie musi więc wiedzieć, kiedy ma wykonać te czynności i może ona w pełni cieszyć się wrażeniami ze skoku bez obaw o swoje bezpieczeństwo.

Niemalże dla każdego

Skoki w tandemie są także prezentem, który można podarować niemalże każdemu. Wystarczy, że wiemy, iż bliskiej nam osobie nie straszna jest wysokość, lot samolotem czy ekstremalne przeżycia. Ze skoków w tandemie mogą bowiem korzystać wszystkie osoby, które mają minimum 140 cm wzrostu, a ich waga nie przekracza 120 kg.
Ważną kwestią jest też fakt, że przed skokiem w tandemie nie trzeba przechodzić badań lekarskich ani specjalistycznych kursów. Można z nich skorzystać niemalże „z marszu”. W dniu skoku nie wolno jednak przyjmować leków, które mogłyby spowodować zaburzenia świadomości ani pić alkoholu.
Z reguły zaleca się też, by osoby przystępujące do skoku w tandemie z instruktorem były pełnoletnie, jednak niskie ryzyko związane ze skokami spadochronowymi wraz z profesjonalistą sprawia, że coraz większa liczba aeroklubów w Polsce oferuje tego typu atrakcję dla wszystkich osób, które przekroczyły 14 rok życia i posiadają zgodę rodziców.

Prezent z fotorelacją

Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość skorzystania z fotorelacji lub nagrywania skoku. W tym przypadku oprócz instruktora w tandemie z amatorem skacze też drugi skoczek, wykonujący zdjęcia lub kręcący profesjonalny film. Opcja ta pozwala otrzymać wyjątkową pamiątkę na lata.
Tekst powstał we współpracy ze specjalistami ze Strefy Silesia