Strona główna » Skoki w tandemie – pomysł na prezent?
Ciekawe

Skoki w tandemie – pomysł na prezent?

Pomimo tego, że dzisiaj świat nie ma niemal żadnych granic i wszystko jest na wyciągnięcie naszej ręki, to wciąż mamy wiele problemów z wyborem dobrego prezentu na urodziny, na wieczór kawalerski czy chociażby na ukończenie studiów. A gdyby tak postawić na prezent wywołujący emocje – na skok ze spadochronem?

Skok ze spadochronem – nie dla każdego!

Zanim przejdziemy jednak do kwestii związanych z samym skokiem ze spadochronu w tandemie i decydowaniem się na ten konkretny prezent, należy wskazać, że skoki spadochronowe są dość wymagającą dyscypliną, która wymaga nie tylko odpowiednich umiejętności, ale również przejścia badań i specjalistycznych szkoleń. Warto podkreślić, że nawet krzywa przegroda nosowa może być poważnym przeciwwskazaniem do skoków spadochronowych!

Skok w tandemie

Jeżeli rozpatrujemy skok na spadochronie w formie prezentu, który przeznaczony ma być dla osoby niemającej żadnego doświadczenia z tego typu dyscypliną, mamy możliwość wykupienia albo skoku w tandemie, albo całego kursu spadochroniarskiego. W większości przypadków jedynym akceptowalnym dla darczyńcy prezentem jest jednak skok w tandemie.

Ile to kosztuje – skoki w tandemie?

Podstawową różnica pomiędzy skokiem w tandemie, a pełnym kursem spadochronowym jest cena. Za kurs przyjdzie nam zapłacić przynajmniej kilka tysięcy złotych, zaś jednorazowy skok w tandemie, który z pewnością dostarczy skaczącemu olbrzymią dawkę emocji, to koszt przeważnie od dwustu do czterystu złotych.

Co w cenie?

W cenie zawarte jest wszystko, co jest niezbędne do oddania pierwszego skoku spadochronowego przez osobę bez żadnego doświadczenia – począwszy od wstępu teoretycznego z zakresu skoków spadochronowych i bezpieczeństwa, poprzez lot samolotem, aż poprzez jednoczesny skok z instruktorem, który to odpowiedzialny jest za bezpieczeństwo skoku. Wbrew pozorom to nie osoba obdarowana i skacząca ma na sobie założony spadochron, ale jest to sam instruktor.

Skoki w tandemie – jakie wrażenia?

Wbrew pozorom wrażenia ze skoku w tandemie są niemal identyczne jak w przypadku samodzielnego skoku ze spadochronem. Skacze się z takiej samej wysokości – okolice 4000 metrów nad powierzchnia Ziemi, osiąga prędkość spadania nawet 200 kilometrów na godzinę, a po wszystkim można przeważnie pochwalić się również nagraniem wideo ze skoku.
Podsumowując, skok w tandemie z trenerami z http://strefasilesia.pl/ jest dobrym pomysłem na prezent z każdej okazji. Jest to bez wątpienia taki prezent, który na długie lata pozostanie w pamięci osoby obdarowanej. Pamiętajmy tylko o tym, że w przypadku osób z lękiem wysokości, osób nadwrażliwych lub mających problemy z sercem, powinniśmy pomyśleć o innym prezencie – skok w tandemie może dla nich wywołać zbyt wiele uczuć i emocji!

holard.net za10froszy.pl