Strona główna » Skrzynki na owoce – podstawowe informacje
Ciekawe

Skrzynki na owoce – podstawowe informacje

Pojemniki do transportu owoców – niby nic, a jednak wcale nie tak łatwo jest je wybrać. Na jakie parametry zwrócić uwagę? Co jest naprawdę istotne? O tym będzie niniejszy artykuł.

Od drzewa do sklepu

Uprawa owoców oraz ich sprzedaż wymaga wiele trudu, dobrej organizacji pracy oraz nieco szczęścia do warunków pogodowych. Odpowiednie podejście, dobrze dobrany zespół i staranność w pielęgnacji drzew owocowych pozwalają cieszyć się dobrymi plonami i umożliwiają ich przekazanie klientom.
Nietrudno się też domyślić, że odpowiedni transport jest niezwykle ważnym elementem, bowiem nawet najsłodsze i najsmaczniejsze owoce, jeżeli obiją się lub zgniotą – nie przyciągną kupców. Stąd niezwykle istotne okazują się odpowiednie skrzynki na owoce, służące do przechowania i transportu naszych zbiorów.

Jak dokonać wyboru skrzynek na owoce?

Odpowiedzi na to pytanie trzeba szukać przede wszystkim w tym, jakich zbiorów się spodziewamy. Inaczej wybierzemy, gdy owoce będą raczej w dużej ilości, inaczej – kiedy sprzedawać ich będziemy niewiele. Jeżeli spodziewamy się, że będą miękkie i łatwe do uszkodzenia – postąpimy inaczej niż w przypadku twardych i wytrzymałych plonów.
Kiedy więc już określimy ilość, trzeba zastanowić się następnie, jakie dokładnie skrzynie na owoce będą dla nas najlepsze – te wykonane z drewna, a może z plastiku? Występuje pomiędzy nimi nie tylko różnica cenowa – plastikowe zazwyczaj są nieznacznie droższe, inna jest również ich trwałość, wymiary, możliwe kolory oraz elastyczność. Warto wgłębić się we wszystkie te cechy, a nie tylko wziąć pod uwagę wymiary, ilość i cenę poszczególnych skrzyń na owoce.
Dobrze jest także zwrócić uwagę na to, czy dane pojemniki do transportu owoców posiadają atest na przechowywanie żywności i upewnić się, że nie były używane do innych celów.
W Internecie możemy znaleźć wiele ofert, bardzo różnych od siebie nie tylko pod względem wyglądu i wielkości produktu, jak również – ceny. O ile nie warto poświęcać na skrzynki całego swego majątku i oszczędności, o tyle nie można też na nich zbytnio oszczędzać, wybierając najtańsze, najmniejszej trwałości, czy używane. Transport w dobrych warunkach oraz zabezpieczenie przed uszkodzeniem są bowiem niezbędnym elementem znalezienia wielu nabywców naszych owoców.

Skrzynie na owoce – czy naprawdę są tak istotne?

Wbrew pozorom jest to bardzo istotna kwestia, wielu osobom bowiem wydaje się, że transport owoców to tylko przejściowy element, pomiędzy dwoma bardzo ważnymi biegunami – hodowlą i sprzedażą. Tymczasem nasze plony spędzają w pojemnikach do transportu owoców czas nie tylko przed przewozem, ale także w jego trakcie aż po pobyt w sklepie, czy na targowisku, kiedy to skrzynki na owoce powinny prezentować się jako czyste, bezpieczne dla żywności i pełne cieszących oko plonów.
Wszyscy, który myślą poważnie o jakości swoich produktów powinni zatem pamiętać o wadze odpowiedni dobranych pojemników do transportu owoców i wybierać je z niezwykłą rozwagą. By nie stracić tego co najlepsze. Sprawdź ofertę pojemników do transportu owoców na stronie https://www.schoellerallibert.com/pl/news/products/skrzynki-na-owoce-kurierzy-zdrowia/