Strona główna » Śledzenie ciężarówek – mapa i zarządzanie flotą
Motoryzacja

Śledzenie ciężarówek – mapa i zarządzanie flotą

System telematyczny jest niezwykle innowacyjnym oprogramowaniem, z którym życie przedsiębiorcy zarządzającego firmą TSL staje się o wiele lepsze. Pozwala on na wiele różnorodnych możliwości – przykładowo na śledzenie ciężarówek. Mapa i zarządzanie flotą samochodów widoczne są w sprawnej i intuicyjnej aplikacji, którą dołącza twórca systemu telematycznego. Dbkfleetmanagement to jeden z systemu telematycznego działający właśnie w taki sposób!

 

Śledzenie i zarządzanie firmowymi ciężarówkami z Dbkfleetmanagement

 

Na przykładzie systemu telematycznego Dbkfleetmanagement śledzenie i zarządzanie ciężarówkami możliwe jest z poziomu swojego biura czy nawet domu! Intuicyjna aplikacja pokazuje wszystko co przedsiębiorca musi wiedzieć. Stany techniczne pojazdu, ewentualne usterki, które wydarzyły się w trakcie realizacji zamówień czy nawet punkty oznaczające położenie ciężarówek na mapie.

 

Śledzenie własnych samochodów w taki sposób jest bardzo dobre pod względem bezpieczeństwa. Chyba każdy chciałby wiedzieć w jakim miejscu znajduje się jego samochód. W przypadku przedsiębiorców jest to bardzo ważne pod względem bezpieczeństwa jak i reagowania w trudnych sytuacjach. Czasem w trakcie drogi kierowcy zgłaszają różnorodne problemy jak nieprecyzyjny adres rozładunkowy czy usterki wewnętrzne pojazdu. Wiedząc dokładnie gdzie znajduje się dany samochód przedsiębiorca może w o wiele łatwiejszy sposób reagować na takie problemy. Dbkfleetmanagement dodatkowo podnosi poziom bezpieczeństwa w przypadku chęci kradzieży danego pojazdu. Czasem złodziej nie wie, że system lokalizacyjny znajduje się w komputerze pokładowym. Wtedy jest o wiele łatwiejszy do złapania, a prawdopodobieństwo powrotu ciężarówki wraz z dobytkiem znacznie wzrasta!

 

Podsumowanie

 

Dbkfleetmanagement oprócz powyższych atutów posiada również wiele innych, bardzo interesujących dodatków. Są nimi automatyczne odczytywanie danych z tachografu, raporty spalania paliwa czy też monitoring stanu technicznego pojazdu.