Strona główna » Solidne prasole ogrodowe – najpopularniejsze modele
Dom i Wnętrze

Solidne prasole ogrodowe – najpopularniejsze modele

Jakie są najpopularniejsze rodzaje parasoli na ogród? Na co trzeba zwracać uwagę podczas ich zakupu? Takie pytania chodzą po głowie osób, które chcą zakupić naprawdę dobre i solidne parasole ogrodowe.

Środkowe, solidne parasole ogrodowe

Patrząc na ogrody innych osób można powiedzieć, że najpopularniejsze modele to takie, które zawierają nogę umiejscowioną centralnie. Dlaczego tak się dzieje? Niejako wynika to z przyzwyczajenia do tego, co już od wielu lat obecne jest na rynku. Tak, są one dobre, ale warto wiedzieć, że mają one jeden znaczący minus. Nie pozwalają one na wykorzystanie całej możliwości cienia, jaki on daje. Dlatego coraz większa ilość osób dostrzega, że te parasole, które mają stelaż umiejscowiony z boku pozwalają na lepsze wykorzystanie, dając większą ilość cienia we wskazanym miejscu. Pod tego rodzaju parasolem można umiejscowić nawet całą strefę wypoczynkową, jeżeli ma on odpowiednio dużą czaszę.

Wielkość parasola ogrodowego

Chcąc wybrać dobre, solidne parasole ogrodowe trzeba również zwrócić uwagę na jego stabilność oraz wielkość. Jeżeli chodzi o tą drugą właściwość, to można zakupić parasol, którego średnica sięga nawet do 5,5 metrów. Prawda, że duże? Tylko, że taka wielkość parasola u niektórych osób może zasłonić cały ogród, nie pozostawiając ani odrobiny słońca. Czy o to nam dokładnie chodzi? Może lepszy będzie ten, który ma 2,5 metra średnicy? Warta uwagi jest również jego stabilność, aby mieć pewność, że wiatr nie będzie chciał nam porwać parasola z ogrodu.