Strona główna » Spojrzeć przez chwilę inaczej
Ciekawe

Spojrzeć przez chwilę inaczej

Bierzemy udział w różnych wyścigach. Nie tylko tych rozumianych dosłownie, ale też tych o znaczeniu metaforycznym. Nasze czasy w szczególny sposób wymuszają przyspieszenie, aktywizację i zawrotną niekiedy dynamikę życiową. Egzystencjalne wyścigi bywają naprawdę oszałamiające. Dotyczą tego, kto osiągnie większy sukces zawodowy, kto zdobędzie więcej dóbr. Nagrodą na mecie najczęściej są pieniądze. Ale czy zawsze warto tak pędzić w tym kierunku?

Czy w ogóle warto pędzić?

Może czasami lepiej po prostu się zatrzymać. Pomyśleć o tym, co naprawdę ważne, co nadaje naszemu życiu sens, co wprawia go w rzeczywisty ruch wewnętrzny i emocjonalny. Warto skupić się na najważniejszych wartościach, jak miłość i przyjaźń. Na przykład przeglądając zdjęcia z różnych okresów życia, odkryjemy znaczenie minionych wydarzeń.
Można sobie o nich przypominać każdego dnia, zamieniając istotne dla nas fotografie na refleksyjne fotoobrazy. Idealne do powieszenia w sypialni czy w salonie. Przypomną nam o tym, co ważne, najważniejsze na świecie.

Spojrzenie w przeszłość

Często warto docenić to, co się wydarzyło jakiś czas temu i powinno mieć znaczenie także w aktualności. Jak miłość. W docenieniu jej siły pomoże nam na przykład romantyczna fotoksiążka ślubna nawiązująca do najpiękniejszych chwil w życiu. Do wielkiego wydarzenia, którego wielkość mierzy się nie liczbą zaproszonych gości, ale skalą uczucia. Taka forma przypomnienia o potędze miłości przyda się w każdym związku. Szczególnie w tym z wieloletnim stażem.

Popatrzeć w siebie

Osobiste fotoobrazy i fotoksiążki ułatwią nam niezwykle trudne zadanie – spojrzenia w głąb siebie i zrozumienia tego, co dla nas naprawdę się liczy. Może piękna fotografia górskich szczytów, którą zrobiliśmy wieki temu, zainspiruje nas do tego, żeby na nowo ruszyć w drogę? Przeszłość połączy się z przyszłością.