Strona główna » Spotkać się kuchni
Dom i Wnętrze

Spotkać się kuchni

Czy kuchnia może być miejscem niezwykłym, wręcz magicznym? Oczywiście. Wystarczy uruchomić tylko wyobraźnię, żeby stworzyć taką zaczarowaną krainę. Przepełnioną dodatkowo zapachami, aromatami, smakami. Kuchnia to miejsce, gdzie żyje się odrobinę milej i ciekawiej. Gdzie warto wpaść na małą przekąskę i krótką pogawędkę z domownikami. Tak trudno nam się spotkać, a w kuchni udaje się to nieco częściej. Może warto wykorzystać walor integracyjny tego pomieszczenia.

Kuchenna koegzystencja

Planując zmiany czy też urządzając dom od podstaw, często zastanawiamy się, jak tanio urządzić kuchnię, żeby spełniała wszystkie nasze oczekiwania. Bierzemy pod uwagę wygodę wykonywania kuchennych prac, ale też coraz częściej rozważamy integracyjny charakter kuchni jako idealnego miejsca do spotkań. Głównie tych codziennych i pozornie zwyczajnych, które w konsekwencji okazują się nadzwyczajne i bardzo ważne. Tworzą bowiem całość naszego życia rodzinnego i decydują o jego wartości i powodzeniu. Uwzględniamy ten aspekt, decydując się na nowoczesne meble kuchenne, sprzyjające koegzystencji.

Przy obiedzie

Jeśli tylko nie brakuje nam miejsca, to warto część kuchni zamienić w elegancką jadalnię, gdzie ustawimy zestaw: stół plus krzesła. Nowoczesne komplety tego typu prezentują się naprawdę interesująco. Stworzymy dowolną całość stylistyczną. Klasyczną, gdy wybierzemy stół i krzesła z litego drewna. Lekką i romantyczną, gdy zdecydujemy się na białe meble w stylu prowansalskim. Awangardową, gdy zdecydujemy się na połączenie elementów tapicerowanych z metalem.

Przy kawie

W każdej kuchni przyda się też zestaw kawowy. Nic bardziej nie integruje (w domach i w pracy, właściwie wszędzie) niż wspólna kawa. Warto więc zagospodarować w tym celu kuchenny zakątek. Umebluje go świetnie designerski stolik i dwa krzesła, również w wersji składanej.