Strona główna » Sprzęt jeździecki – lista najpotrzebniejszych rzeczy
Ciekawe

Sprzęt jeździecki – lista najpotrzebniejszych rzeczy

Jaki sprzęt jeździecki należy posiadać, jeżeli ktoś chce dobrze przygotować się do jazdy konnej? Oto pytanie, które zadaje sobie wiele osób, mających się przygotować do swojej pierwszej jazdy na koniu.

Co potrzebuje do jazdy konnej?

Jeżeli ktoś przygotowuje się do pierwszej lekcji, na pewno nie ma co szaleć z zakupami już na samym początku. A to dlatego, że nie wiadomo, czy ten zapał mu za jakiś czas nie minie. Dopiero, jeżeli ktoś już będzie pewny tego, że jazda konna jest tym, co daje mu radość i szczęście, powinien popatrzeć na sprzęt jeździecki, który ułatwi mi jazdę konną, a do tego poprawia jego komfort w siodle. Listę niezbędnych rzeczy, które należy kupić można znaleźć w internecie, ale równie dobrze można się zapytać osoby prowadzącej zajęcia, w co należy się wyposażyć na lekcje.

Niezbędny sprzęt jeździecki

Na liście niezbędnych rzeczy, jakie należy kupić znajduje się:

  • kask jeździecki – kiedyś mówiło się, że toczek jest takim minimum. Odkąd jednak pojawiły się solidne kaski na głowę, to właśnie one są polecane wszystkim jeźdźcom, jako niezbędna ochrona.
  • bryczesy – odpowiednie spodnie bez szwów po stronie ud, dzięki czemu te nie będą powodowały żadnych otarć na nogach.
  • sztyblety lub oficerki jeździeckie – buty do jazdy konnej. Amatorzy powinni zainwestować na początku w krótkie buty do jazdy konnej.
  • czapsy – jeżeli już ktoś ma sztyblety na nogach, to powinien także kupić czapsy, które stanowią wysoką ochronę dla łydek. 
  • kurtka do jazdy konnej – przydaje się w szczególności w zimniejszych porach roku.