Strona główna » Stojak na rower – jakie rozwiązania proponują producenci
Technologia

Stojak na rower – jakie rozwiązania proponują producenci

Jazda na rowerze to nie tylko sezonowa moda. W wielu miastach powstają ścieżki rowerowe, a samorządy inwestują w stojaki i miejsca do bezpiecznego pozostawiania rowerów na czas nauki w szkole czy pracy. Spora część z tych rozwiązań może być z powodzeniem wykorzystywana przez osoby prywatne, które mogą nabyć stojak na rower.

Najpopularniejsze rozwiązania na rowery

Producenci stojaków na rowery oferują różne rozwiązania, które są przeznaczone do bezpiecznego parkowania rowerów zarówno przed budynkami, jak i w piwnicach, rowerowniach czy nawet na balkonach.
O popularności danego rozwiązania przesądza głównie liczba rowerów, którą można przypiąć do stojaka. W mieszkaniach prywatnych ważne będą rozwiązania, które pozwolą maksymalnie wykorzystać powierzchnię umożliwiając jednocześnie podwieszenie rowerów całej rodziny.
Z kolei w przypadku montażu stojaka przed budynkiem o przeznaczeniu komercyjnych ważniejsza jest większa pojemność stojaka. To właśnie tutaj wygrywają stojaki umożliwiające przypięcie roweru na obie strony oraz stojaki montowane pod ścianą budynku.

Stojak na rower – liczba rowerów ma znaczenie

Oczywiście największym atutem większości stojaków jest możliwość przypięcia jak największej liczby rowerów. Popularne stojaki U-kształtne są efektowne, jednak ich montaż oznacza, że można do nich przypiąć maksymalnie 4 rowery.
Stojaki sprężynki rozwiązują problem z liczbą rowerów. Dzięki ich unikalnemu kształtowi można w nich przypinać rowery zarówno za przednie koło, jak i za ramę.
Mocowane do chodnika stojaki na rowery są wskazane w przypadku wykorzystania komercyjnego. W takich stojakach można umieścić kilka rowerów, zazwyczaj 3 do 5, które mocuje się za przednie koło. Przy wyborze takich stojaków należy jednak pamiętać, że są one rekomendowane do rowerów, których opony mają ściśle określoną szerokość.

A co do domu prywatnego?

W prywatnych domach sprawdzą się stojaki znane z architektury miejskiej. Idealnym rozwiązaniem będą stojaki na pojedyncze rowery, które mogą być dodatkowo montowane do ściany.
W garażach oraz w piwnicach sprawdzą się z kolei stojaki połączone z wieszakami, pozwalające na zawieszenie roweru za koło prostopadle do ściany, z jednoczesną możliwością jego unieruchomienia.
Na balkonach można natomiast skorzystać z rozwiązań montowanych na ścianach lub podwieszanych na sufitach. Każde z rozwiązań w maksymalnym stopniu wykorzystuje posiadaną powierzchnię, umożliwiając przechowywanie roweru tak, aby nie przeszkadzał.
Artykuł powstał we współpracy z Calus-p

za10froszy.pl holard.net