Strona główna » Stojak na rower
Dom i Wnętrze

Stojak na rower

Wobec rosnącej popularności jazdy na rowerze wzrasta konieczność organizowania miejsc, w których rowery mogą być przechowywane w sposób zapewniający bezpieczeństwo i wygodę. Optymalnym rozwiązaniem wydają się być stojaki na rowery – specjalnie zaprojektowane uchwyty, umożliwiające przypinanie rowerów.

Stojaki na rowery – szerokie zastosowanie

Zarówno w okolicy sklepów, jak i przy szkołach oraz zakładach pracy coraz częściej można zauważyć miejsca przeznaczone do parkowania rowerów – stojaki na rowery pozwalają na stabilne ustawienie większej liczby rowerów oraz przymocowanie ich za ramę, co znacząco podnosi bezpieczeństwo przechowywania rowerów.
Stojaki na rowery powinny być wykorzystywane wszędzie tam, gdzie możliwe jest dotarcie na rowerze – możliwość bezpiecznego i szybkiego zaparkowania swojego pojazdu jest bowiem niezbędna dla każdego rowerzysty.
Stojaki występują w różnych rodzajach, a najczęstszym kryterium wyboru jest ich dopasowanie do miejsca, w którym są montowane.

Rodzaje stojaków na rowery

Wspomniane stojaki mogą być wykonane ze stali nierdzewnej – jest to wyjątkowo adekwatne rozwiązanie w odniesieniu do umiejscowienia poza budynkiem czy wiatką – ochrona przed rdzą wydłuża wartość funkcjonalną stojaków. Ponadto występują w opcjach ocynkowanych, lakierowanych, jak również pomalowanych konkretną farbą na indywidualne zamówienie. Stojaki do zabudowy betonowej także cieszą się dużą popularnością.
Kształt stojaka także może zostać dopasowany do potrzeb użytkowników oraz uwarunkowań lokalizacyjnych – koliste, szeregowe lub poziomowe stojaki umożliwiają przechowywanie większej ilości rowerów w praktyczny sposób.

Stojaki na rowery do sklepów

Często można spotkać omawiane stojaki w sklepach z rowerami – zapewniają porządek z uwagi na schludne i wygodne przymocowanie rowerów. Dzięki temu klient może swobodnie oglądać dostępne do zakupu rowery, a sprzedawca nie martwi się o ład w sklepie.
Stojaki rowerowe w sklepach stanowią więc adekwatne rozwiązanie, z którego korzysta mnóstwo sklepów z rowerami.
Tekst przygotowany we współpracy z Calus-P

za10froszy.pl holard.net