Strona główna » Styl industrialny w młodzieżowej odsłonie
Dom i Wnętrze

Styl industrialny w młodzieżowej odsłonie

Każdy rodzic stojący przed wyzwaniem zaadaptowania przestrzeni dla dorastającego syna musi uzbroić się w sporą dawkę cierpliwości. Pogodzenie rodzicielskiej praktyczności z indywidualizmem i fantazją zbuntowanego nastolatka nie jest łatwym zadaniem ani dla dziecka, ani dla rodzica. Specjalnie dla wszystkich, którzy chcą stworzyć młodzieżowe wnętrze z pomysłem, prezentujemy styl industrialny – ciekawą alternatywę dla wszechobecnej skandynawskiej bieli.

Czym jest styl industrialny?

Początków uwielbianego przez bohemę stylu industrialnego powinniśmy szukać w nowojorskim SoHo lat  60-tych i 70-tych  XX wieku. To właśnie wtedy zaczęto wykorzystywać opuszczone pofabryczne budynki i nadawać im zupełnie nowego znaczenia. Surowe, chłodne wnętrza z dużymi oknami upodobali sobie przede wszystkim artyści, którzy dostrzegli w loftach wielki, twórczy potencjał. Istotą rozległych wnętrz industrialnych są przede wszystkim rozległe przestrzenie pozbawione ścian działowych, surowe meble z drewna i metalu, betonowe i ceglane ściany. Ponadto, w loftach wyeksponowane jest to, co w normalnych warunkach staramy się ukryć – kable, elementy instalacji, wtyczki.

Stylowy pokój dla nastoletniego chłopca

Pokój dla nastoletniego chłopca z elementami soft loftu? Dlaczego nie! Poszukując mebli i dodatków do pokoju zbuntowanego nastolatka warto czerpać właśnie z surowości stylu industrialnego. Możesz mieć pewność, że Twój syn będzie czuł się jak ryba w wodzie wśród betonowych lub ceglanych ścian i prostych, celowo postarzanych mebli. W roli żyrandola świetnie sprawdzą się żarówki. W dobrych sklepach meblowych znajdziesz szeroki wybór modnych mebli nawiązujących do modnego stylu rodem z amerykańskiej fabryki.