Strona główna » Szafa czy komoda? Jakie rozwiązanie wybrać?
Dom i Wnętrze

Szafa czy komoda? Jakie rozwiązanie wybrać?

Meblując mieszkanie każdy z nas staje przed wyborem przedmiotu do przechowywania. Zazwyczaj wybieramy pomiędzy szafami a komodami – każda z nich ma swoje zalety. Na co zwracać uwagę i jaki wybór podjąć?

Szafa

Obecnie oferowane przez producentów szafy charakteryzują się przede wszystkim przestronnością wewnątrz. Topowi sprzedawcy dają klientom możliwość samodzielnego zaprojektowania wnętrza szafy. Możemy zadecydować, gdzie ustawimy drążek do wieszania ubrań, gdzie szuflady, szafki, schowki. Szafy sprawdzają się najlepiej w przestronnych sypialniach oraz przedpokojach. W przypadku tych drugich warto wybierać szafy tworzone na wymiar, najlepiej z drzwiami przesuwnymi. Dzięki temu idealnie dopasujemy je do tego nietypowego wnętrza.
Komody najchętniej są wybierane w przypadku niewielkich sypialni, ale też salonów czy pokojów dziennych – nie zajmują wiele miejsca, ale pozwalają też na przechowywanie. Dodatkowo na ich górnej pokrywie możemy ustawiać ramki ze zdjęciami, szkatułki czy koszyki z biżuterią i wiele innych. Komody dostępne są w szerokiej palecie barw, mogą być wykonywane z litego drewna, ale i płyt meblowych, pokrytych okleiną.
Najczęściej wybierane są komody z połyskiem – wyglądają elegancko, a w ich wnętrzach zawsze możemy schować wiele przedmiotów, ubrań, rzeczy.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl