Strona główna » Szare meble –co w nich jest takiego, że królują w wielu aranżacjach?
Dom i Wnętrze

Szare meble –co w nich jest takiego, że królują w wielu aranżacjach?

Szare meble –co w nich jest takiego, że królują w wielu aranżacjach?

Szukając różnych inspiracji lub projektów na aranżację wnętrz można spotkać się z tym, że numerem jeden najczęściej jest kolor szary i większość miejsc właśnie w takim kolorze występuje. Owszem, jest to piękny kolor, ale czy podoba się każdemu? Czy szare meblemożna w łatwy sposób zaaranżować?

Kuchnie uwielbiają szare meble

Połączenie jasne, dużej i przejrzystej kuchni z szarymi meblami to idealne połączenie, na które decyduje się wiele osób. Szary to jednocześnie bardzo uniwersalny kolor, ale również i taki, który może występować w różnych odcieniach, a w przypadku mebli w różnych wzorach i kombinacjach. Szare meble są idealnym rozwiązaniem do kuchni, ponieważ nie będzie widać na nich aż tak szybko wszystkich zabrudzeń.

Szare meble w salonieS

Chłodne czy ciepło odcienie?

W salonie również kolor szary zaraz po kolorze białym jest dość znany. Większość modnych i stylowych wnętrz powstaje w połączeniu koloru szarego, białego i modnych mebli, a wybierając szare meble do salonu można mieć od razu wizję, w jaki sposób będzie się to wszystko prezentowało.

Na tym etapie najczęściej może pojawiać się problem i spory dylemat, czy pójść w stronę ciepłej barwy i odcieni, czy jednak zdecydować się na odcienie nieco chłodniejsze. Wybór na tym etapie musi być kwestią indywidualną, ponieważ całość trzeba ładnie skomponować z kolorem ścian i dodatkami, jakie w pomieszczeniu będą się znajdować. Wybór zależy też od tego, jaki efekt chce się uzyskać.