Strona główna » Szkolenia żeglarskie dla osób dorosłych
Ciekawe

Szkolenia żeglarskie dla osób dorosłych

Nigdy nie jest za późno na naukę. W końcu nie po to się mówi, że człowiek tak naprawdę uczy się całe życie. Jeżeli komuś bardzo zależy na tym, to jak najbardziej może zabrać się wciąż za naukę żeglowania. Jest to jeden z najbardziej ciekawych sportów, który dosłownie pozwala poczuć to, jak to jest, jak się ma ten wiatr we włosach.

Intensywny kurs żeglarski dla początkujących

Co trzeba wiedzieć na temat takiego szkolenia? Na pewno to, że kurs żeglarski dla dorosłych to nie żadne przelewki. To na ogół tydzień lub dwa tygodnie, kiedy to adepci sztuki żeglarskiej zapoznają się z podstawowymi zagadnieniami, które pozwolą im przystąpić do egzaminu na sternika motorowodnego. Uwaga! Jeżeli ktoś nie chce, to do takiego egzaminu przystąpić nie musi. Trzeba mieć jednak świadomość, że kurs na patent, który zostanie pozytywnie zdany przez dorosłego pozwoli zdobyć takie uprawnienia jak:

  • prowadzenie motorówek po wodach śródlądowych bez ograniczeń,
  • prowadzenie motorówek o długości do 12 metrów po morskich wodach wewnętrznych w porze dziennej.

Warto? Oczywiście, że tak. Tym bardziej że to dopiero wstęp do tego, aby rozpocząć intensywną naukę, jeżeli chodzi o zdobywanie kolejnych patentów żeglarskich. 

Nauka, nauka, nauka…

Dlaczego mówi się o tym, że jest to kurs tylko dla dorosłych? Ponieważ te kilka dni, od samego rana do samego wieczora, wypełnione są intensywną nauką. Przerwa jest tylko na posiłki. Potem znowu nauka i tak każdego dnia. Każda osoba dorosła musi w pełni świadomie podejść do tego wyjazdu, jeżeli chce być pewna tego, że nie tylko czegokolwiek się nauczy, ale będzie w stanie podołać temu wyzwaniu. Nie ma opcji, że załoga będzie wszystko robić, a ktoś będzie leniuchował. Jak to się mówi? “Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego” – na żaglach zawsze obowiązuje taka zasada.

To fakt, że na sternika motorowodnego mogą zdawać także osoby niepełnoletnie. Jednak kurs żeglarski dla dorosłych dedykowany jest tylko dla osób pełnoletnich. Aczkolwiek, warto wiedzieć, że Róża Wiatrów ma w swojej ofercie także wyjazdy, jakie dedykowane są dla młodszych. Warto zapoznać się z ich możliwościami.

Żeglarstwo – sport dla każdego

Czy trzeba kogoś przekonywać do tego, że będzie w stanie odnaleźć się na żaglach? Nie tylko jako członek załogi, ale także jako osoba, która jest w stanie przewodzić? Oczywiście, że nie. Bo żeglarstwo to tak naprawdę sport dla każdego i bez względu na swoje przekonania, każdy będzie w stanie się w tym świetnie odnaleźć.