Strona główna » Sztuka, która Cię uwiedzie!
Dom i Wnętrze

Sztuka, która Cię uwiedzie!

Kreatywność to jest wartość, którą nieustannie należy odkrywać w sobie i w otaczającym nas świecie. Dlaczego? W ten sposób zyskujemy ciekawą perspektywę, z której czasami warto spojrzeć na życie, na siebie i na swoje sprawy, na innych ludzi. Sztuka to nie tylko piękna forma. To nie tylko mistrzowskie kopie rzeczywistości. To również interpretacja i refleksja. To myślenie nieszablonowe. To kontemplacja, której oddajemy się, obcując z rzeźbą, obrazem czy fotografią artystyczną. To myśli, które wzbogacają naszą codzienną egzystencję. Sprawiając, że staje się ona odrobinę niecodzienna, piękniejsza, bogatsza. Dlatego warto obcować ze sztuką i warto otaczać się jej dziełami.

Dzieła plastyczne we wnętrzach

Najłatwiej sztukę uobecnią we wnętrzach obrazy, rysunki, plakaty, fotografie, malunki na drewnie. Można potraktować je jako element plastycznej układanki aranżacyjnej. Dopasowując kolorystycznie do mebli i dodatków. Ale nie tylko tym powinniśmy się kierować, wybierając obrazy czy wielkoformatowe zdjęcia do salonu czy biura. Bardzo ważny jest przekaz i przedstawienie. Klimat, jaki pojawia się wraz z obrazem. Uczucia, jakie budzi dzieło. Gdzie poszukiwać sztuki, która wyróżni nasze wnętrza, wzbogaci je, wzbogacając jednocześnie naszą codzienność? Na pewno rysunki, obrazy, fotografie, plakaty, malunki, a także rzeźby, które prezentuje się na artvesta.pl zadowolą najwybredniejszych znawców sztuki.

Land art, recycling art i mobile na zewnątrz

Sztuka od zawsze doskonale radziła sobie w plenerze. Gdzie artyści malowali pejzaże. Gdzie prezentowano realistyczne rzeźby, na przykład te wzorowane na antycznych koncepcjach. Dzisiaj sztuka ogrodowa przeżywa swój renesans, podlegając jednocześnie unowocześnieniu. Obok klasycznych rzeźb ogrodowych spotkamy wysoce interpretacyjne kompozycje land art czy dzieła eko tworzone w ramach tzw. recycling art. Bardzo często też w nowoczesnych ogrodach spotkamy artystyczne mobile, które wywodzą się z awangardy dwudziestowiecznej.